مرگ و میر ناشی از تصادف‌های درون شهری قم پنج درصد رشد کرد

قم‌ – ایرنا – رئیس پلیس راهنمایی رانندگی فرماندهی انتظامی قم گفت: از ابتدای سال‌جاری تا پایان مهرماه ۶۴ تن بر اثر وقوع تصادف‌های درون شهری درقم جان خود را از دست دادند، که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که ۵۸ تن بوده پنج درصد افزایش پیدا کرده‌است.

سرهنگ حسن میرقیصری عصریکشنبه درهفتمین جلسه شورای ترافیک قم درتالار امام جواد (ع) استانداری اظهار داشت: از ابتدای سال ۹۷ تا پایان مهرماه این سال ۵۸ فقره تصادف درقم به وقوع پیوست که این آمار درمدت مشابه امسال سه فقره بیشتر شده‌است.

وی با بیان اینکه در هفت ماهه سال گذشته پنج‌ هزار و ۲۲۳ تن به علت تصادف در شهر قم دچار جراحت شدند، بیان داشت: این آمار برای مدت مشابه امسال ۶ هزار و ۱۹۳ تن می‌باشد، که ۱۹ درصد افزایش یافته‌است.

وی با بیان اینکه از مجموع کل فوتی‌های تصادف امسال درقم ۳۰ تن موتور سوار بودند، که در مقایسه با پارسال سه درصد افزایش دارد، گفت: سال گذشته تعداد عابران پیاده که درجریان تصادف فوت شدند، ۲۰ تن بودند که امسال به ۲۳ تن معادل ۱۵ تن افزایش پیدا کرده‌است.

وی ادامه داد: تعداد رانندگان خودرو که سال قبل جان خود را از دست دادند، نیز چهارتن بوده ولی امسال به ۱۱ تن رسیده که برابر با ۱۷۵ درصد رشد یافته‌است.

وی گفت: تعداد تلفات ناشی از تصادف دوچرخه نیز درسال قبل پنج تن بوده که امسال تلفاتی نداشتیم که ۱۰۰ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

رئیس پلیس راهور قم افزود: بیشتر مرگ و میر ناشی از تصادف در قم درسنین کمتر از هفت سال و بالای ۶۰ سال رخ داده که ۱۸ تن از آنها عابر پیاده هستند.

وی یادآور شد: در شهر قم ۹ ایستگاه راهور وجود دارد، که در هفت ماهه امسال بیشترین تعداد تلفات به ترتیب برای ایستگاه‌های نیروگاه، شهدا، مفید، شهید زین الدین و پردیسان می‌باشد.

میرقیصری ۵۲ درصد از خودروها و وسایل نقلیه‌ای که با آنها تصادف صورت گرفته را سواری و ۳۵ درصد را نیز موتور سیکلت دانست و گفت: چهار درصد موتور سیکلت و چهار درصد وانت و ۹ درصد نیز سایر وسایل نقلیه است.

وی ادامه داد: ۳۵ درصد از علل تصادف عدم توجه به جلو،‌ ۲۴ درصد رعایت نکردن حق تقدم، ۱۱ درصد تغییر مسیر و سایر تخلف هایی که منجر به بروز تصادف شده نیز ۳۰ درصد را شامل می‌شود.

وی  قم بیان کرد: بلوار آیت الله بروجردی (ره)، بلوار شهید حاج خدا کرم، بلوار زائر، بلوار توحید، بلوار پیامبر اعظم (ص) و کشاورزی جنوبی، بلوار بنی فضل، بلوار کارگر، بلوار شهید دل آذر و خیابان امام (ره) و همچنین کوچه ها و معابر مختلف به ترتیب محل هایی بوده که بیشترین حادثه، جرایم و تخلف های رانندگی در آن صورت گرفته‌است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =