صندوق کارآفرینی امید بیش از ۱۹۲ میلیارد تومان تسهیلات در کرمانشاه پرداخت کرد

کرمانشاه- ایرنا- مدیر صندوق کارآفرینی امیدکرمانشاه با اشاره به اختصاص ۱۹۹ میلیارد تومان تسهیلات از محل اعتبارات اشتغال روستایی و زلزله به استان گفت: از این مبلغ تاکنون ۱۹۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است.

مسعود خاکسار عصر یکشنبه در نشست خبری با حضور معاون ساماندهی و توانمندسازی صندوق کارآفرینی امید در سرسرای اجتماعات صندوق استان در کرمانشاه، با بیان اینکه این میزان تسهیلات در قالب پنج هزار و ۶۷۹ فقره پرداخت شده است، افزود: پرداخت این تسهیلات منجر به ایجاد و تثبیت ۶ هزار و ۴۵ شغل در استان شده است.

او به تفکیک پرداخت تسهیلات در ۲ بخش زلزله و اشتغال روستایی پرداخت و سهمیه ابلاغی استان برای مناطق زلزله‌زده را ۱۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: از این مبلغ تاکنون ۹۸ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان معادل ۹۹ درصد پرداخت شده و پرداخت یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان مابقی نیز در دست بررسی است. 

او کل پرونده تشکیل شده برای پرداخت تسهیلات زلزله را چهار هزار و ۵۳۷ فقره اعلام کرد و گفت: با پرداخت این پرونده‌ها برای چهار هزار و ۶۵۲ نفر اشتغال ایجاد شده است.

وی اظهارداشت: ۲۷۳ میلیارد ریال از مجموع این تسهیلات در شهرستان سرپل ذهاب پرداخت شده که در نتیجه ایجاد فرصت‌های شغلی جدید و نیز احیای مشاغل قدیم، هزار و ۵۵۱ نفر در این شهرستان مشغول به کار شده اند.

وی همچنین گفت: در شهرستان ثلاث باباجانی نیز ۴۷ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده که منجر به ایجاد و احیای شغل ۲ هزار و ۴۸۴ نفر شده است.

پرداخت ۷۴.۳ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی

مدیر صندوق کارآفرینی امید کرمانشاه در ادامه این نشست خبری به ۹۹ میلیارد تومان سهمیه اعتبارات اشتغال روستایی استان اشاره کرد و گفت: از این میزان ۷۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان سهمیه اشتغال روستایی و ۲۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان نیز سهمیه اشتغال دستگاه های حمایتی بود.

خاکسار با بیان اینکه از ۷۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان سهمیه ابلاغی تاکنون ۹۸ درصد معادل ۷۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است، افزود: این مبلغ در قالب ۶۵۰ فقره پرداخت شده و منجر به ایجاد اشتغال برای ۹۷۴ نفر شده است.

او به سهمیه ۲۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومانی سه دستگاه حمایتی شامل کمیته امداد، بنیاد شهید و بهزیستی نیز اشاره کرد و گفت: از این مبلغ تاکنون ۲۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در قالب ۴۹۲ فقره پرداخت شده و منجر به اشتغالزایی برای ۴۲۱ نفر شده است.

به گفته او، سهمیه بنیاد شهید و بهزیستی به صورت ۱۰۰ درصد پرداخت شده و تنها بخشی از سهمیه کمیته امداد باقی مانده است.

کسب رتبه اول کشور در پرداخت تسهیلات

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان کرمانشاه در ادامه بیشترین تسهیلات پرداخت شده را مربوط به بخش های کشاورزی، میراث فرهنگی، صنعت و معدن، ورزش و جوانان و فرهنگ و ارشاد اسلامی دانست و گفت: کرمانشاه در زمینه پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی رتبه اول کشور را کسب کرد.

خاکسار به نظارت بر پرداخت تسهیلات نیز اشاره کرد و افزود: بر تمام فرآیندهای مربوط به پرداخت تسهیلات شامل قبل، حین و بعد از پرداخت تسهیلات نظارت کامل داریم.

وی هدف صندوق کارآفرینی امید را ایجاد اشتغال واقعی و پایدار ذکر کرد و گفت: ما با پرداخت تسهیلات به دنبال توزیع پول نیستیم بلکه با هدف اشتغالزایی واقعی و رفع بیکاری تسهیلات پرداخت می‌کنیم.

وی همچنین به حمایت از فعالیت‌های اقتصادی زنان استان نیز اشاره کرد و گفت: ۸۶ صندوق خُرد محلی زنان روستایی در استان اشاره کرد و افزود: تاکنون ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات به اعضای این صندوق ها پرداخت شده است.

برچسب‌ها