حمایت کامل جمهوری اسلامی از فلسطین، مایه افتخار امت اسلام است

گنبدکاووس - ایرنا - امام جمعه اهل سنت "نگین شهر" از توابع شهرستان آزادشهر درشرق استان گلستان می‌گوید که حمایت همه جانبه جمهوری اسلامی از آرمان ملت فلسطین و بیت‌ المقدس مایه عزت و افتخار امت اسلام است.

آخوند ابوبکر خوجملی عصر یکشنبه در نشست نخبگانی وحدت امت اسلامی در دفاع از مسجدالاقصی در دانشگاه مذاهب اسلامی شعبه گنبدکاووس اظهار داشت: جمهوری اسلامی در ۴۰ سال گذشته و برخلاف دیگر کشورهای اسلامی، هزینه‌های گزافی برای حمایت از فلسطین و بیت المقدس پرداخت کرده و می‌کند.

وی با بیان اینکه رهبران و دولتمردان جمهوری اسلامی با حمایت‌های خود از فلسطین و بیت‌المقدس در ۴۰ سال گذشته با تهدیدها و تحریم‌های دشمنان مواجه شده‌اند اما هرگز از این هدف کوتاه نیامده‌اند، گفت: این درحالی است که دیگر کشورهای اسلامی حاضر به حمایت از ملت مظلوم فلسطین نشدند و بعضا نیز اقدام به سازش با رژیم اشغالگر صهیونیستی کردند.

آخوند خوجملی بابیان اینکه فلسطین و بیت‌المقدس برای امت اسلام از اهمیت خاصی برخوردار است، اضافه کرد: هرگونه سازش و کنار آمدن با رژیم اشغالگر قدس، خیانت به امت اسلامی است.

وی، تشتت، اختلاف و دو دستگی بین امت اسلام را علت اصلی سلطه رژیم اشغالگر قدس بر امت اسلام و ناتوانی امت اسلام برای دفاع از فلسطین و بیت‌المقدس دانست و تصریح کرد: تنها راه آزادسازی فلسطین و قدس شریف، وحدت، همدلی و یکپارچگی امت اسلام است و وظیفه علما و بزرگان دینی و حاکمان کشورهای اسلامی است تا گروه‌های مختلف مسلمانان را نسبت به اهمیت این مساله مهم،آگاه کنند.

امام جمعه اهل سنت نگین شهر گلستان همچنین دست برداشتن از کینه و کدورت‌ها بین امت اسلامی به خاطر مصالح اسلام و قدس شریف و دوری از تعصبات قومی و مذهبی با تمسک به مشترکات دینی از جمله قرآن و سیره نبی مکرم اسلام (ص) را از دیگر راهکارهای امت اسلام برای دفاع از ملت فلسطین و بیت المقدس دانست و بر آن تاکید کرد.

وی با تبریک ولادت باسعادت نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) و امام جعفر صادق (ع) و نیز هفته وحدت، بیت‌المقدس را قبله اول مسلمانان و محل معراج پیامبر(ص) دانست و گفت: با وجود این قداست‌ها، قدس شریف حدود ۷۰ سال است توسط رژیم منفور اسرائیل، اشغال شده است.

رییس دانشگاه مذاهب اسلامی شعبه گنبدکاووس نیز دراین نشست با تبریک هفته وحدت گفت: نامگذاری هفته وحدت با هدف کنار گذاشتن هرگونه اختلاف قومی و مذهبی و تمسک جستن به وحدت کلمه با تاکید بر اشتراکات دینی و تمسک به قرآن و سیره نبی مکرم اسلام (ص) بود.

حجت الاسلام و المسلمین جلال عراقی افزود: پیام هفته وحدت نیز تقویت برادری و اخوت اسلامی، وحدت شیعه و سنی و مقابله با هرگونه تفرقه افکنی دشمنان اسلام بود که راهبرد کلی جمهوری اسلامی هم بر ائتلاف و وحدت امت اسلامی و تحقق وحدت در ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی  قرار داده شده است.

وی بابیان اینکه معنای اتحاد امت اسلامی همسویی درمسائل جهان اسلام است، اضافه کرد: برای تحقق وحدت در امت اسلامی نقش نخبگان و بزرگان دینی جهان اسلام برای مقابله با تحریک‌های دشمنان غربی، عبری و عربی از جمله در ایجاد پدیده شوم افراط‌گرایی دینی و ایجاد اختلافات اقتصادی، سیاسی و اعتقادی و کلامی در کشورهای اسلامی، سنگین‌تر است.

حجت الاسلام عراقی تصریح کرد: راه برون رفت از چالش‌های فعلی جهان اسلام و نیز ایستادن در مقابل دشمنان، تنها حفظ وحدت و تقویت روحیه اخوت و برادری میان مسلمانان و پرهیز از هرگونه حساسیت و رفتار تفرقه انگیز و توجه بیشتر به مشترکات و تمسک به قرآن و پیروی از سیره نبی مکرم اسلام (ص) و ائمه اطهار (ع) است که به نظر راه عقلانی نیز می‌آید.

وی همچنین فلسطین را حلقه وحدت جهان اسلام دانست و گفت: حل مساله فلسطین به حل مسائل جهان اسلام کمک می‌کند و راه آن نیز حمایت از محور مقاومت و ترویج فرهنگ آن در کشورهای اسلامی برای مقابله با توطئه‌های استکبار جهانی است که باید مورد توجه و اهتمام جدی امت اسلام قرار گیرد.

دراین نشست که به همت دانشگاه مذاهب اسلامی شعبه گنبدکاووس و مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور برگزار شد، امام جمعه، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار ویژه و برخی علما و روحانیون شیعه و اهل سنت این شهرستان مرزی به همراه معاون فرهنگی مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور و رییس مرکز اسلامی شرق گلستان حضور داشتند.

شهرستان گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت و با تنوع قومی و مذهبی درشرق استان گلستان واقع است و نیمی از جمعیت آنرا اهل سنت بویژه ترکمن ها تشکیل می‌دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =