۱۷ طرح در بخش راه و حمل ونقل در استان یزد بهره برداری شد

یزد - ایرنا - همزمان با سفر رییس جمهوری به استان یزد، ۱۷ طرح در بخش راه و شهرسازی، حمل و نقل و مسکن به صورت همزمان و ویدیو کنفرانس با حضور وزیر راه و شهرسازی بهره برداری شد.

این طرح ها شامل باند دوم بزرگراه هرات به شهربابک، بزرگراه اردکان - چوپانان، افتتاح خط دوم ریلی میبد به طول ۱۰۵ کیلومتر، تونل ریگ زرین به طول ۸۰۰ متر و واریانت ریگ زرین به طول ۱۵ کیلومتر، افتتاح نمازخانه و سرویس های بهداشتی ایستگاه راه آهن یزد از جمله این طرح‌هاست.

افتتاح ۱۱۶ واحد مسکونی و افتتاح ۲ مجتمع بین راهی از دیگر طرح‌های مورد بهره برداری است که مجموعا برای این طرح‌ها ۷۶۷ میلیارد تومان هزینه شده است.

همزمان با سفر رئیس جمهوری به استان یزد ۵۰۰ پروژه و طرح در زمینه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مورد بهره برداری قرار گرفت و برای اجرای این پروژه‌ها، ۲۵ هزار میلیارد ریال هزینه شده که ۱۰ هزار میلیارد ریال آن از محل بودجه دولتی و ۱۵ هزار میلیارد ریال نیز سهم بخش خصوصی است.
بهره برداری از پروژه فولاد چادرملو در اردکان، فاز یک بندرخشک پیشگامان در مهریز، بیمارستان خاتم الانبیاء ابرکوه، گازرسانی به شهرک فولاد اشکذر، ۹۰ کیلومتر از دو خطه سازی راه آهن بافق به میبد و ۲۵ کیلومتر از باند دوم جاده یزد - طبس  از مهمترین طرح‌های بهره برداری شده است این پروژه‌ها به صورت حضوری و ویدئو کنفرانس با حضور رییس جمهوری و اعضای هیات دولت افتتاح شد.
در دومین سفر استانی اعضای هیات دولت به یزد ۱۴ معاون و وزیر رییس جمهوری را همراهی می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =