استقبال از انتخابات با فرهنگ تحمل و مدارا

قشم- ایرنا- با توجه به نزدیکی انتخابات مجلس شورای اسلامی، همه باید برای حفظ وحدت فرهنگ مدارا، بردباری و برخورد مناسب را در خود تقویت و سلایق مختلف را تحمل کنند.

امام جمعه قشم عصر یکشنبه در شورای فرهنگ عمومی شهرستان قشم گفت: نباید به بهای پیروزی در انتخابات، به اختلافات دامن زده شود و افراد موازین قانونی را رعایت کنند و حامیان آنها نیز به حمایت از نامزد خود بسنده کنند.

حجت الاسلام میثم تارم با اشاره به سرانجام دوقطبی سازی در انتخابات سال ۱۳۸۸ گفت: انتخابات باید بنیه نظام جمهوری اسلامی را قوی‌تر کند و از این رو باید توجه داشت که مردم قطب‌بندی نشوند.

وی در ادامه با تبریک آغاز هفته وحدت اظهار کرد: این اصل از آموزه‌های قرآنی پیامبر اسلام است و دشمن برای تسلط بر سرزمین‌های اسلامی و غارت منابع آن‌ها قصد دارد این رکن را در بین امت اسلام از بین ببرد.

امام جمعه قشم افزود: وحدت در بستر شناخت، بصیرت، موقعیت شناسی و تصمیم به جا شکل می‌گیرد و در غیر این صورت اختلاف‌ها نمود پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: مسلمانان باید ظرفیت وجودی خود را بالاتر ببرند و قدرت تحمل عقاید و افکار مختلف را با سعه صدر داشته باشند.

تارم تصریح کرد: امروز هر آسیبی به مسلمانان از ناحیه خود مسلمانان می‌رسد، هرچند که توطئه استکبار جهانی در پشت پرده مشهود است.

وی افزود: در قشم وحدت مسلمانان الگوست و این امر می‌طلبد که مدیران و مسوولان با هشیاری، تصمیمات درست اتخاذ کنند، چرا که با ممکن است با حرکتی نسنجیده منجر به ایجاد تفرقه شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =