پایان نمایشگاه واردات شانگهای با ۷۱ میلیارد دلار قرارداد

پکن- ایرنا- نمایشگاه بین المللی واردات شانگهای بعد از یک هفته برگزاری، یکشنبه شب با امضای قراردادهایی به ارزش ۷۱ میلیارد و ۱۳۰ میلیون دلار به کار خود پایان داد.

به گزارش ایرنا ارزش قراردادهای امضا شده در دومین نمایشگاه بین المللی شانگهای در مقایسه با دوره قبلی نمایشگاه ۲۳ درصد بیشتر شده است در دور نخست این نمایشگاه که سال گذشته برگزار شد ۵۷ میلیارد دلار قرارداد بسته شد.

در این نمایشگاه که از آن به عنوان اکسپو واردات بین المللی شانگهای یاد می شود ۱۸۱ کشور،  منطقه و سازمان بین المللی از جمله ۱۵ شرکت و یک هیات تجاری از جمهوری اسلامی ایران به سرپرستی وزیر صنعت، معدن و تجارت شرکت داشتند.

این نمایشگاه برای مدت ۶ روز و با موضوع عصر نوین و آینده مشترک برگزار شد و سه هزار و ۸۰۰ موسسه در مجموع در آن شرکت کردند.

«سون چینگ های» معاون سازمان برگزار کننده نمایشگاه شانگهای در در جمع خبرنگاران گفت که ۵۰۰ هزار خریدار داخلی و خارجی از این دوره از نمایشگاه حضور داشته اند.

او گفت تا کنون ۲۳۰ شرکت از سراسر دنیا توافقنامه ها و اسناد مربوط به شرکت برای دور سوم نمایشگاه را نیز امضا کرده اند به گفته وی مساحت منطقه برگزاری اکسپو شانگهای در دور بعدی ۸۴ هزار متر مربع خواهد بود.

نزدیک به ۵۰ هزار متر مربع از این مساحت ویژه امور نمایشگاهی خواهد بود و ۸۰ درصد از ۵۰۰ شرکت و موسسه برتر صنعتی و تجاری جهان برای حضور در دور بعدی اعلام آمادگی کرده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =