بخش دیالیز بیمارستان شهید بهشتی تفت با حضور وزیر بهداشت افتتاح شد

یزد - ایرنا - بخش دیالیز بیمارستان شهرستان تفت با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شامگاه یکشنبه در جریان دومین سفر رییس جمهوری و هیات دولت به استان یزد افتتاح شد.

این طرح که عملیات اجرایی آن از سال ٩٧ با زیربنای ٨٠٠ مترمربع و صرف هزینه ٣.٢ میلیارد تومان  اعتبار دولتی و مشارکت ٣٠٠ میلیون تومانی خیّران آغاز شده بود،‌در قالب طرح‌های سفر کاروان تدبیر و امید به بهره‌برداری رسید.

تعداد ١٠ تخت در این بخش فعال شده است و ظرفیت پذیرش در یک شیفت هشت بیمار، تعداد هشت دستگاه در بخش دیالیز و یک دستگاه در بخش آی سی یو این بخش موجود است که یک نفر سرپرستار و دو نفر پرستار نیروی بخش دیالیز این بیمارستان را تشکیل می‌دهند.

همچنین مرکز خدمات جامع سلامت شبانه‌روزی صدرآباد روستای رستاق شهرستان اشکذر یزد، نیز در مراسمی با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این شهر افتتاح شد.

همزمان با سفر رئیس جمهوری به استان یزد ۵۰۰ پروژه و طرح در زمینه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مورد بهره برداری قرار گرفت و برای اجرای این پروژه‌ها ، ۲۵ هزار میلیارد ریال هزینه شد که ۱۰ هزار میلیارد ریال آن از محل بودجه دولتی و ۱۵ هزار میلیارد ریال نیز سهم بخش خصوصی است.
بهره برداری از پروژه فولاد چادرملو در اردکان، فاز یک بندرخشک پیشگامان در مهریز، بیمارستان خاتم الانبیاء ابرکوه، گازرسانی به شهرک فولاد اشکذر، ۹۰ کیلومتر از دو خطه سازی راه آهن بافق به میبد و ۲۵ کیلومتر از باند دوم جاده یزد - طبس  از مهمترین طرح‌های بهره برداری شده است این پروژه‌ها به صورت حضوری و ویدئو کنفرانس با حضور رییس جمهوری و اعضای هیات دولت افتتاح شد.
در دومین سفر استانی اعضای هیات دولت به یزد ۱۴ معاون و وزیر رییس جمهوری را همراهی می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =