بخش معدن استان اردبیل روی ریل توسعه

اردبیل_ ایرنا_ استاندار اردبیل با اشاره به فعالیت چند شرکت اکتشاف و بهره‌برداری معدن در استان گفت: در حال حاضر یک شهرک صنعتی خصوصی ویژه معدن در استان فعالیت خود را آغاز کرده و مجوز دومین و بزرگترین شهرک صنعتی خصوصی نیز صادر می‌شود.

اکبر بهنامجو روز یکشنبه در جلسه بررسی پهنه‌های معدنی استان که با حضور سرمایه‌گذاران این بخش برگزار شد، تشریح کرد: معدن استان در مسیر توسعه حرکت می‌کند و امید می‌رود با فعال شدن صنایع تبدیلی و فرادستی این بخش میزان اشتغالزایی در آن افزایش یابد.

وی بیان‌کرد: این شرکت‌ها در شهرستان مشگین‌شهر مطالعات خود را به پایان رسانده و در مرحله برداشت محصولات برای تولید کنسانتره و کاتد مس و طلا هستند.

استاندار اردبیل اظهارکرد: هفته گذشته شرکت ممرادکو با سرمایه‌گذاری ۱۰۰ میلیارد تومان در شهرستان مشگین‌شهر فعالیت خود را آغاز کرده و در فاز اول با ظرفیت تولید سه هزار و ۵۰۰ تن برای ۱۰۰ نفر اشتغالزایی دارد.

به گفته بهنامجو، هم‌اکنون نیز شرکت سرزمین جلگه‌های آسمانی با ظرفیت تولید ۱۳ میلیون تن ماده معدنی و ۲ تن طلا در سال مقدمات ایجاد شهرک صنعتی خصوصی را آغاز کرده است.

وی‌بیان کرد: فاز اول فعالیت‌های این شرکت با پیش‌بینی تولید یک میلیون تن فرآورده معدنی ، ۱۰۰ کیلو طلا و ۵۰۰ نفر اشتغالزایی تا یک سال آینده در مشگین‌شهر آغاز می‌شود.

استاندار اردبیل افزود: در یک برنامه سه ساله شرکت سرزمین جلگه‌های آسمانی تولیدات خود را به ۱۳ میلیون تن با اشتغالزایی برای پنج هزار نفر می‌رساند.

وی گفت: میزان سرمایه‌گذاری این شرکت ۷۰۰ میلیون دلار بوده و با آورده شخصی فاز اول فعالیت خود را آغاز می‌کند.

او  اضافه کرد: دستگاه‌های اجرایی مرتبط نیز همکاری مثبتی با این شرکت‌ها داشته و در راستای راه‌اندازی شهرک صنعتی خصوصی ویژه اکتشاف معدن مجوزهای لازم را در کمترین زمان ممکن صادر می‌کنند.
بهنامجو گفت: همزمان با اکتشاف محصولات معدنی تلاش می‌کنیم صنایع فرادستی نیز در استان ایجاد شود.

او افزود: مواد خام اکتشاف شده در داخل استان فرآوری می‌شود و تلاش می‌شود سرمایه‌گذاران واجد شرایط برای راه‌اندازی صنایع فرادستی به استان جذب شوند.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =