۲۰۰ کیلوگرم گوشت فاسد در یکی از فروشگاه های زنجیره ای یاسوج معدوم شد

یاسوج- ایرنا- رئیس اداره دامپزشکی بویراحمد گفت: ۲۰۰ کیلو گرم مرغ و گوشت گوسفندی بسته بندی شده فاسد در یکی از فروشگاه های زنجیره ای در شهر یاسوج کشف و معدوم شد.

علی روئین تن روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بازدیدها از مراکز عرضه فراوردهای خام دامی این شهرستان بصورت روزانه، مستمر و در دو شیفت صبح و عصر در قالب اکیپ های سیار بازرسی بهداشتی صورت می گیرد.

وی افزود: بر اساس گزارش های مردمی از طریق سامانه ۱۵۱۲ حدود ۲۰۰ کیلوگرم مرغ  و گوشت گوسفندی تاریخ گذشته که توسط متصدی فروشگاه زنجیره ای پس از اتمام تاریخ مصرف، بصورت غیر بهداشتی منجمد شده بود ،کشف و معدوم شد.

روئین تن بیان کرد: بر اساس ضوابط دامپزشکی، مرغ  و گوشت قرمز بسته بندی شده از زمان تولید به مدت ۷۲ ساعت دارای مهلت مصرف هستند و بعد از زمان مذکور باید از چرخه مصرف انسانی خارج شود.

رئیس اداره دامپزشکی بویراحمد ادامه داد: تمامی شعبه های این فروشگاه زنجیره ای بزرگ در شهر یاسوج  پس از انقضای تاریخ مصرف گوشت و مرغ‌های مذکور نسبت به انجماد محموله اقدام کرده بودند.

وی تصریح کرد: برای نگهداری طولانی مدت وانجماد فرآورده‌های خام دامی، گوشت و آلایش آن باید تحت شرایط تونل انجماد ( ۳۶- درجه سانتیگراد ) و به سرعت منجمد شود که این امکان در کشتارگاه‌ها و شرکت‌های بسته‌بندی موجود است.

روئین تن تاکید کرد: هیچ یک از عرضه کنندگان اجازه منجمد کردن فرآورده تازه و یا دیفراست (دوباره منجمد شده) فرآورده منجمد را ندارند و توصیه می‌شود در صورتی که مصرف کنندگان تمایل به نگهداری طولانی مدت فرآورده‌های خام دامی دارند از فرآورده‌هایی که برچسب منجمد دارد، خریداری کنند.

رئیس اداره دامپزشکی بویراحمد به همشهریان توصیه کرد که از خرید گوشت، مرغ و آلایش دام و طیور با برچسب مخدوش و یا فراورده منجمدی که روی برچسب آن عبارت “تازه”  درج شده که توسط متصدی واحد منجمد شده باشد، خودداری کنند و در صورت مشاهده این موارد، مراتب را با تلفن گویای ۱۵۱۲ اطلاع رسانی نمایند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =