۴۰۰ یادواره شهدا در خراسان جنوبی برگزار می‌شود

بیرجند - ایرنا - معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: به مناسبت هفته بسیج (۳۰ آبان تا ۶ آذر) ۴۰۰ یادواره شهدای بسیج در پایگاه‌های مقاومت بسیج و نواحی استان برگزار می‌شود.

سرهنگ پاسدار حمیدرضا برات‌ زاده روز یکشنبه در همایش استانی بزرگداشت چهل سالگی بسیج که با حضور فرماندهان پایگاه‌های مقاومت و مسئولان رده‌های بسیج استان برگزار شد افزود: برنامه‌های هفته بزرگداشت بسیج امسال با شعار «بسیج ۴۰ سال خدمت، جهاد و شهادت» با حضور اقشار مختلف جامعه در سراسر استان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه باید آگاهی جامعه از خدمات بسیج در عرصه‌های مختلف افزایش یابد اظهار داشت: بسیج یادگار حضرت امام خمینی (ره) است و موجب حفظ و تدوام انقلاب شده به گونه‌ای که تمام دشمنان داخلی و خارجی به این موضوع اذعان دارند.

معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: همزمان با چهل سالگی بسیج باید با تشکیل گروه‌های هم‌اندیشی و هیات‌های اندیشه‌ورز، عملکرد و اقدامات بسیج برای مردم تشریح شود.

وی با تاکید بر اینکه باید قدرت بسیج در حفظ و تداوم انقلاب به نمایش گذاشته شود ادامه داد: باید توجه به گفتمان انقلاب، تبیین دستاوردهای چهل ساله در تحقق اهداف انقلاب و تاکید بر ساحت فرهنگ ایثار و مقاومت در تمامی برنامه‌های هفته بسیج مورد توجه قرار گیرد.

سرهنگ برات‌ زاده گفت: بایستی از فعالیت‌ها و تولیدات تشریفاتی در نمایش عملکرد بسیج پرهیز شود، همچنین در هفته بسیج ستادهای گرامیداشت این هفته در پایگاه‌ها و نواحی بسیج تشکیل شود.

وی بیان کرد: جامعه از برکات و خدمات بسیج بهره‌مند می‌شود در حالیکه از آن بی‌اطلاع هستند و باید از خدمات بسیج مطلع شوند.

وی بر لزوم تبیین دستاوردهای بسیج در فرایند تحقق اهداف جمهوری اسلامی در گذشته، حال و آینده تاکید کرد و افزود: حفظ و ترویج ارزش‌های اسلامی و تبیین طرح‌های اعتلا در فرهنگ خدمات‌رسانی از دیگر مواردی است که باید در دستور کار قرار گیرد.

برات‌ زاده بیان کرد: مردمی‌سازی فعالیت‌ها، پای کار آوردن تمامی دستگاه‌های اجرایی، بهره‌گیری گسترده از ظرفیت رسانه‌ای از جمله راهبردهای ضروری در هفته بسیج است.

وی گفت: برگزاری ستاد بزرگداشت هفته بسیج باید با نگاه همه جانبه و منسجم دارای انعظاف و جریان ساز باشد همچنین دارای قابلیت تکثیر، پربازده و تطبیق با شرایط باشد.

معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی، دیدار با ائمه جمعه و جماعات، شورای اداری شهرستان‌ها، کارگروه بسیج سازندگی، به روزرسانی بیلوردهای تبلیغاتی متناسب با شعار هفته، غبارروبی و عطرافشانی گلزار شهدا، اعزام گروه‌های جهادی یک و دو روزه برای احداث مسکن محرومان و جشنواره سرود انتظار را از جمله برنامه‌های هفته بسیج عنوان کرد.

وی ادامه داد: همچنین یادواره شهدا در بسیج محلات، جشنواره ققنوس، همایش انقلابیون، نمایشگاه دستاوردهای نخبگان بسیجی، جشن ازدواج اسلامی ایرانی، حضور همکاران در پایگاه‌های بسیج، برگزاری نشست‌های روشنگری، آیین بزرگداشت پیشکسوتان و پیشگامان بسیج، برگزاری مراسم نمادین اعطای پرچم گام دوم انقلاب از نسل قدیم به جدید، برگزاری رزمایش، همایش اختتامیه اردوهای جهادی، برنامه محوری یادواره استانی شهدای عشایر در شهرستان زیرکوه، افتتاح پایگاه‌های مقاومت بسیج و اعزام گروه‌های جهادی به مناطق سیلزده از دیگر برنامه‌های این هفته پیش بینی شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =