۴۰ درصد دانش‌آموزان آموزش دیده کشور در حوزه آب اهل خراسان رضوی هستند

مشهد- ایرنا- ۴۰ درصد از دانش‌آموزانی که در قالب جشنواره "نخستین واژه آب" در روستاهای کشور آموزش‌های مدیریت مصرف آب را فرا گرفته‌اند از اهالی استان خراسان رضوی هستند.

مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی در حاشیه آغاز یازدهمین دوره جشنواره نخستین واژه آب در این استان با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: سال گذشته ۶۰۰ هزار دانش آموز دبستانی در روستاهای کشور آموزش‌های جشنواره "نخستین واژه آب" را فرا گرفتند که ۲۵۰ هزار نفر از این تعداد از استان خراسان رضوی بودند.

سید رضا موسوی افزود: جشنواره نخستین واژه آب امسال با مشارکت وزارت نیرو و وزارت آموزش و پرورش برای یازدهمین سال متوالی است که در سطح کشور با هدف نهادینه کردن مصرف بهینه آب از سنین کودکی برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: آموزش‌های مدیریت مصرف آب در قالب مسابقه، نقاشی، نمایش، سرود و  مقاله توسط کارشناسان شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی  ارائه می‌شود.
او ادامه داد: طبق پیش بینی های انجام شده امسال آموزش ۳۰۰ هزار نفر دانش آموز ابتدایی در روستاهای خراسان رضوی برنامه ریزی شده است.
 یازدهمین دوره جشنواره نخستین واژه آب در خراسان رضوی طی مراسمی با حضور ۳۵۰ دانش آموز ابتدایی در روستای کاظم آباد واقع در حوالی شهر مشهد آغاز شد.

شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی آب‌رسانی به دو هزار و ۴۸۰ روستا با جمعیت یک میلیون و ۵۸۱ هزار نفر را در قالب ۵۸۷ هزار مشترک بر عهده دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =