وکالت و کارشناسی قضایی، مسئولیت اجتماعی است

زنجان- ایرنا- رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه گفت: نباید به وکالت و کارشناسی قضایی به عنوان شغل نگریسته شود بلکه یک شأن و مسئولیت اجتماعی است.

علی بهادری جهرمی روز یکشنبه در همایش ملی نقش وکلا و کارشناسان رسمی دادگستری در دادرسی عادلانه در زنجان اظهار داشت: باید این مفهوم جا بیفتد که وکلا و کارشناسان، جزئی از خانواده قوه قضائیه هستند.

وی خاطرنشان کرد: اگر این حس در قلب تک‌تک ما جاری باشد، احساس مسئولیت مشترک برای تحقق عدالت و استیفای حق هر یک از شهروندان در محاکم و خارج از محاکم خواهیم داشت.

بهادری جهرمی افزود: باید به واقع، بار مسئولیت ناشی از پروانه‌ای که در اختیار داریم را احساس کرده و به آن به عنوان سند مسئولیت نگاه کنیم و بدانیم چه پاسخی برای مسئولت خود خواهیم داشت.

وی تصریح کرد: اگر چنین نگاهی حاکم شود، وکلا و کارشناسان، همراهان و همیاران خوبی برای قاضی‌ها می‌شوند که برای تواصی به حق، دست در دست هم داده و همدیگر را رهنمون می‌کنند.

رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه ادامه داد: در این صورت می‌توان امیدوار بود که مسیر تحقق عدالت در کشور، مسیر دیگری را طی کند.

وی تصریح کرد: البته مسیر گذشته و فعلی را تخریب نمی‌کنیم اما باید پذیرفت که مخاطبان رضایت ندارند و همه با هم در نتیجه این مسیر، شریک بوده و باید بار مسئولیت خود را بپذیریم.

بهادری جهرمی اظهار داشت: اگر این مسیر طی شود، ثمره و نتیجه آن شامل تمام مردم شده و شان و کرامت وکیل و کارشناس دادگستری نیز پابه‌پای قاضی در چشم همگان دیده می‌شود.

 آیین امضا و رونمایی از تفاهم‌نامه بیمه‌ای بین مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه و بیمه میهن و همچنین تجلیل از خانواده شهدا از دیگر بخش‌های این همایش بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =