تکابی‌ها دمای پنج درجه سانتی‌گراد زیر صفر را تجربه کردند

ارومیه- ایرنا- کارشناس اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: اهالی تکاب برای نخستین‌بار در سال‌جاری با سپری کردن شب سرد پاییزی، دمای پنج درجه سانتی‌گراد زیر صفر را در ۲۴ ساعت گذشته تجربه کردند.

مهدی کریمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شهرستان خوی گرم‌ترین شهر استان در ۲۴ ساعت گذشته بود و ارومیه نیز دمایی بین یک و ۱۷ درجه سانتی‌گراد بالای صفر داشت.

وی اظهار داشت: افزایش غلظت آلاینده‌های هوا در استان و به ویژه در شهرهای بزرگ تنها پدیده قابل پیش‌بینی برای این هفته در استان است و بیماران خاص و قلبی باید نسبت به رعایت نکات بهداشتی نهایت دقت را داشته باشند.

«سعید موسوی» معاون نظارت و پایش اداره‌کل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌غربی نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا درباره وضعیت آلودگی هوا، گفت: پایش مستمر هوای استان از نظر ارزیابی شاخص‌های AQU در طول ایام سال انجام می‌شود.

وی ادامه داد: نتایج استخراج شده در ۲ روز گذشته بیانگر سالم و قابل قبول بودن شاخص‌های مورد ارزیابی در زمینه هوای استان است.

به گزارش ایرنا چالدران اغلب خنک‌ترین و سردترین شهر استان در ایام سال است؛ این استان سالانه شاهد بارش ۳۵۰ تا ۴۵۰ میلی‌متری باران و برف است.

آذربایجان‌غربی استانی کوهستانی با آب و هوای سرد است که اغلب در فصل‌های سرد سال مرکز آن، ارومیه با پدیده وارونگی دما و انباشت آلاینده‌ها در برخی مناطق مرکزی و پرتردد شهری مواجه می‌شود.
در شاخص AQU عدد صفر تا ۵۰ بیانگر هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ خیلی ناسالم و بالای ۳۰۰ خطرناک است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =