بخش بخار نیروگاه گهران سیرجان فردا به بهره‌برداری می‌رسد

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی گفت: بخش بخار نیروگاه گهران سیرجان، فردا همزمان با سفر رئیس جمهوری و وزیر نیرو به استان کرمان افتتاح می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، "محسن طرزطلب" افزود: بخش بخار این نیروگاه به ظرفیت ۱۶۶ مگاوات با راندمان ۴۹.۵ درصد توسط بخش خصوصی احداث شده است، این نیروگاه با ظرفیت ۴۹۲ مگاوات شامل دو واحد گازی و یک واحد بخار احداث شده و در قالب پویش #هرهفته_الف_ب_ایران توسط رئیس جمهوری به بهره‌برداری می‌رسد تا مردم جنوب شرق کشور در استان کرمان از مزایای این پروژه مهم برخوردار شوند.

وی ادامه داد: بخش گاز آن نیز به ظرفیت ۳۳۲ مگاوات و ۳۴ درصد راندمان در سال ۱۳۹۶ افتتاح شده است.
طرزطلب با بیان اینکه واحد اول و دوم گازی این نیروگاه هر کدام به ظرفیت ۱۶۶ مگاوات، در میانه سال ۹۵ با شبکه سراسری سنکرون شده و در اسفند همان سال به بهره‌برداری رسیدند، گفت: برای احداث این دو واحد با مجموع ظرفیت ۳۳۲ مگاوات، ۱۴۰ میلیون یورو هزینه شده است.
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی هزینه ساخت این نیروگاه را در واحدهای گازی و یک واحد بخاری بالغ بر ۲۸۰ میلیون یورو در بخش ارزی و ۱۴۰۰ میلیارد ریال در بخش ریالی اعلام کرد و افزود: همه هزینه این پروژه با سرمایه‌گذاری شرکت گهر انرژی سیرجان تأمین شده است.
وی ادامه داد: سوخت اصلی این نیروگاه گاز طبیعی و سوخت پشتیبان آن گازوئیل است، این نیروگاه دارای دو مخزن هر یک به ظرفیت ۲۰ هزار متر مکعب است که می‌تواند به مدت ۲۰ روز پاسخگوی نیاز آن در صورت قطع گاز باشد.
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی، تأمین بخشی از تقاضای شبکه سراسری برق کشور و کمک به افزایش پایداری آن و استفاده بهینه از انرژی سوخت مصرفی با توجه به راندمان بالای واحدها را بخشی از اهداف این پروژه برشمرد و خاطرنشان کرد: تشویق سرمایه‌گذاری از طریق بخش غیر دولتی و ایجاد زمینه‌های اشتغال در منطقه از دیگر انگیزه‌های احداث این پروژه بوده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =