شهرستان تالش نماد وحدت شیعه و سنی است

آستارا - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان گفت: مسلمانان تالش نماد وحدت شیعه و سنی هستند و در این شهرستان، همگرایی در دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی موج می‌زند.

محمود قاسم نژاد روز یکشنبه در آئین تودیع و معارفه بخشداران تالش در فرمانداری این شهرستان اظهار کرد: در بین اهالی شیعه و سنی تالش، شخصیت های بزرگ و سرمایه های اجتماعی ارزشمندی حضور دارند و عامل ثبات، امنیت و همدلی مسلمانان هستند.

وی ادامه داد: تالش دارای موقعیت های ممتاز طبیعی و اقتصادی است و این ویژگی ها باید با وحدت و همدلی مدیران و مسئولان این شهرستان، زمینه ساز رشد و توسعه این دیار باشد.
وی افزود: بیشترین نوار ساحلی گیلان مربوط به تالش است و جلگه ها، جنگل ها و ییلاقات این منطقه، نیازمند توجه بیشتر مسئولان جهت توسعه همه جانبه است. 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان گفت: دشمن در دوره هر دولت، با افزایش فشارها و تحریم ها برای جلوگیری از تحقق هدف های انقلاب اسلامی تلاش کرده اما شکست خورده است.
قاسم نژاد افزود: با وجود تجربه شرایط سخت جنگ اقتصادی و مشکلات مردم ناشی از افزایش بهای ارز و قیمت ها، خوشبختانه با تلاش دولت، ثبات اقتصادی حاصل شده است.
وی با اشاره به اعتراضات مردمی در کشور عراق بیان کرد: برخی به دنبال ایجاد فتنه هستند و هوشیاری مردم و مسئولان و حفظ وحدت ضروری است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان با بیان اینکه طی ماه های آینده با یک آزمون بزرگ مواجه هستیم، ادامه داد: حضور پرشور مردم در انتخابات ها، همواره دولتمردان را به حضور مقتدرانه در عرصه های سیاسی و بین المللی واداشته و نقش آفرینی مردم، ضامن  انتخاب افراد شایسته است.
قاسم نژاد گفت: رویکرد دولت در انتصاب مدیران، استفاده از ظرفیت و نیروهای وزارت کشور است و در این راستا از ظرفیت بانوان، جوانان و اهل سنت نیز باید استفاده شود و  ۱۵ نفر از برادران و خواهران اهل سنت منطقه، صاحب پست های مدیریتی هستند.

در ادامه این آئین، علی درمانی به عنوان معاون سیاسی و اجتماعی تالش، لیلا یاری به عنوان بخشدار اسالم و شهرام عباس زاده به عنوان بخشدار کرگانرود معرفی شدند. 

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =