منتخبین سمن‌ جوانان کردستان نمایندگان استان در کشور هستند

سنندج ‌- ایرنا - کارشناس مسئول آموزش سازمان‌های مردم نهاد جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: منتخبین برگزیده شد ه در مجمع سازمان‌های مردم نهاد جوانان کردستان نمایندگان مجموع جوانان این استان در کشور هستند و انتظارات زیادی ا ز آنها برای پیشبرد امور و طرح مشکلات جوانان می‌رود.

شمسی اسدی روز یکشنبه در دومین انتخابات مجمع سازمان‌های مردم نهاد جوانان استان کردستان اظهار داشت: فعالین سازمان‌های مردم نهاد باید در انتخاب کاندیدای مورد نظر دقت بسیار داشته باشند چون افراد منتخب، نمایندگان آنها در استان و کشور محسوب می‌شوند.
وی خطاب به فعالین سمن‌ها افزود: این افراد در بررسی طرح‌ها و برنامه‌های شما حضور دارند و به عنوان نماینده عمل خواهند کرد بنابراین افراد شایسته را انتخاب کنید.
کارشناس مسئول آموزش سازمان‌های مردم نهاد جوانان وزارت ورزش و جوانان اضافه کرد: استان کردستان همیشه یکی از فعال ترین استان‌ها در کشور در کسب سهمیه کارگاه های ملی بوده و امسال سعی داریم در اوایل سال ۹۹ کارگاهی را در این استان برگزار کنیم.
اسدی یادآور شد: به دلیل اینکه تعداد سمن‌های استان کمتر از ۵۰ سازمان است به همین دلیل انتخابات هفت عضو اصلی و سه عضو علی البدل دارد.
مدیرکل ورزش و جوانان کردستان هم در این مجمع گفت: رشد سمن ها در استان و رسیدن تعداد آنها به ۵۰ سمن به معنی تلاش مجموعه ورزش و جوانان است البته پشتکار بهترین کاری است که افراد می‌توانند برای پیشبرد اهداف خود داشته باشند.
حامد جولایی با اشاره به اینکه جوانان نیرویی هستند که می‌توانند بزرگترین کارها را انجام دهند همانطور که در جنگ تحمیلی شاهد جان فشانی‌های بزرگ توسط آنان بودیم،  اضافه کرد: همه باید یک صدا راه پیشرفت و ترقی جوانان را فراهم کنیم و سمن ها نیز در این راه با یکدیگر وحدت رویه داشته باشند.
مدیر کل ورزش و جوانان کردستان با اشاره به اینکه توانایی جوانان استان بیش از آنچه امروز مشاهده می‌شود، است افزود: از کاندیداها می‌خواهم با همکاری با یکدیگر به فکر دغدغه‌های جوانان استان باشند.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان کردستان هم با اشاره به اینکه آمار کمی سمن‌های  استان به ۵۰ سازمان فعال می رسد، گفت: جمعیت جوانان استان بیش از ۴۱۱ هزار نفر است که باید برای آینده آنها به نوبه خودمان تلاش کنیم.
گلاویژ فتاحی افزود: طبق استانداردهای کشوری  باید در استان به ازای هر پنج هزار نفر یک سازمان مردم‌نهاد وجود داشته باشد بنابراین هدف اصلی ما افزایش تعداد کمی خانه‌های جوانان با فراهم سازی زیر ساخت‌ها در شهرستان‌ها است.
وی با تاکید بر اینکه باید در شهرستان‌ها افراد فعال را شناسایی و به سوی سمن‌ها و سازمان‌های مردم نهاد سوق دهیم، افزود: کردستان جوانانی دارد که می‌توان روی آنها در فعاایت‌های مختلف حساب کرد.
فتاحی یادآور شد: مجوزهایی که در وزارت ورزش و جوانان صادر می‌شود چون نیروی جوان جامعه پشتیبان آن است یک سر و گردن از دیگر ارگان‌ها بالاتر است.  

انتخابات مجمع سازمان های مردم نهاد حوزه جوانان هر ۲ سال یکبار برگزار می‌شود و در ر ا ی گیری بعمل آمده دارا ترسیم، یاسر رحمانی، یاسین شریعتی،  سیده مارال پیرظهیری، کاوه میرانی، شادی مولانی و محمد فتحی‌زاده به عنوان هفت عضو اصلی مجمع سازمان‌های مردم نهاد جوانان کردستان انتخاب شدند.  

در این جلسه دو اعتبار نامه به سازمان آسوی قلم دهگلان و کارگستران سنندج نیز داده شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha