مشارکت بیشتری در حوزه پیشرفت سیستان و بلوچستان نیاز است

زاهدان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: مشارکت بیشتر علما، بزرگان و مردم در حوزه پیشرفت استان یک امر ضروریست و باید همه در این راستا خود را مسئول دانسته و تلاش کنند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مصطفی محامی روز یکشنبه در نشست آغازین شوراهای مشورتی علمای شیعه و سنی سیستان و بلوچستان در سالن کنفرانس نهاد نمایندگی رهبری در امور اهل سنت گفت: علمای شیعه و سنی باید نقش نظارت خود در روند پیشرفت این استان را بیش از پیش تقویت کنند.

وی بیان کرد: مشکلات زیادی در سیستان و بلوچستان وجود دارد که برای حل آنها باید تلاش کرد تا مشکلات متعاقب آن به وجود نیاید.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان تصریح کرد: رعایت انصاف در جامعه باید همواره مورد توجه و تاکید باشد.

حجت‌الاسلام و المسلمین محامی اظهار داشت: کار و سخن علما باید واحد باشد و این امر به عنوان یک اولویت  پیگیری شود.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان گفت: تشکیل شوراهای تخصصی در نهاد نمایندگی رهبری در امور اهل سنت پس از تعیین ساختار جدید، توسط معاونت ها پیگیری خواهد شد.

امام جمعه زاهدان خاطر نشان کرد: این شوراها وظیفه حل مشکلات شهرستان ها و استان را دنبال و از بروز مشکلات جدید جلوگیری می کنند.

وی تصریح کرد: اگر طرح تشکیل شوراها در سیستان و بلوچستان موفق شود می توان در نقاط دیگر کشور نیز از این گونه شوراها تشکیل داد.

امام جمعه زاهدان با بیان اینکه دشمن در تلاش است تا وحدت مذاهب اسلامی را ازبین ببرد گفت: همه باید به میدان آمده و تلاش کنیم تا مشکلات و معضلات رفع شود و اجازه ندهیم دشمن به اهداف شوم خود برسد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =