۱۹ آبان ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۰۰
کد خبرنگار: 1239
کد خبر: 83548852
۰ نفر

برچسب‌ها

۵۷ درصد شبکه فاضلاب آبادان اصلاح شد

آبادان - ایرنا - رییس شبکه آبفا آبادان گفت: ۵۷ درصد شبکه فاضلاب آبادان در یک سال گذشته اصلاح شد.

علیرضا خلیلی نیا روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: تاکنون عملیات بازسازی ۶۶۰ کیلومتر از شبکه یک هزارو ۱۴۰ کیلومتری شهر آبادان انجام شده و ۴۸۰ کیلومتر آن باقی مانده است.

وی  عمده مشکلات شبکه فاضلاب آبادان را مربوط به ۴۸۰ کیلومتر باقی طرح بازسازی شبکه فاضلاب شهری بیان کرد و گفت: مشکلات موجود در موضوع فاضلاب آبادان قابل برطرف شدن است و در این خصوص برنامه ریزی لازم انجام شده است.

رییس شبکه آبفا آبادان گفت: مقدار باقی مانده از پروژه بزرگ شبکه فاضلاب آبادان شامل ۲ بخش است که ۲۸۰ کیلومتر آن مربوط به مناطقی است که تاکنون شبکه فاضلاب در آن احداث نشده و ۲۰۰ کیلومتر نیز مربوط به مناطقی است که نیاز به اصلاح و بهسازی دارند.

وی افزود: برای برطرف کردن مشکلات فاضلاب آبادان سه پروژه از پارسال در قسمت‌های مختلف شهری با ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات وزارت نیرو و سازمان منطقه آزاد اروند آغاز و در حال اجرا است.

خلیلی نیا گفت: از سال ۱۳۷۳ تاکنون اگر سالی پنج درصد از شبکه فاضلاب آبادان اصلاح و بازسازی می شد تاکنون نباید مشکل فاضلاب در این شهر احساس می شد.

کل شبکه فاضلاب آبادان پیش از آغاز جنگ تحمیلی ۱۴۵ کیلومتر شبکه شرکتی و ۱۴۵ کیلومتر شبکه شهری بود که از سال ۷۰ تا ۹۲ با اجرای پروژه های فاضلاب ۴۳۳ کیلومتر به شبکه فاضلاب آبادان اضافه شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =