۱۹ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۳۸
کد خبرنگار: 1029
کد خبر: 83548834
۰ نفر

برچسب‌ها

۴ تن و ۵۳۳ کیلوگرم مواد مخدر در استان مرکزی کشف شد

اراک - ایرنا - فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: ۴ تن و ۵۵۳ کیلوگرم انواع مواد مخدر در عملیات های پلیس استان در سال جاری کشف شد.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری پلیس، سرهنگ «حسن مفخمی شهرستانی» افزود: در این عملیات ها ۸ هزار و ۶۸۷ نفر معتاد و ۱۸۳نفر قاچاقچی،‌ یک هزار و ۸۳۴ نفر خرده فروش مواد مخدر دستگیر و ۱۵ باند مواد مخدر منهدم شدند. 
وی اظهار داشت: یکی از مهم ترین برنامه ریزی های عملیاتی پلیس استان،‌ بازنگری طرح های مبارزه با مواد مخدر و بهره گیری از آخرین دستاوردهای علمی و تخصصی پلیس و پیگیری ویژه مطالبات و گزارش های مردمی به مرکز فوریت های پلیس ۱۱۰ بوده است.
وی اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون، انجام عملیات های موردی، اجرای طرح های عملیاتی پاک سازی نقاط آلوده و از حدود ۲ ماه قبل برنامه ریزی اجرای طرح های عملیاتی ظفر با بهره‌گیری از توان اجرایی پلیس استان به صورت مستمر دنبال می‌شود که این مهم رضایت‌مندی مطلوبی از عملکرد پلیس در مبارزه با مواد مخدر را به همراه داشته است.
وی با اشاره به آخرین کشفیات و دستاوردهای پلیس استان در برخورد با قاچاقچیان و خرده فروشان مواد مخدر گفت: در ۷ ماهه نخست امسال، میزان کشفیات مواد مخدر نسبت به مدت مشابه سال گذشته در حدود ۷ درصد افزایش داشته، به نحوی که در این بازه زمانی ۴ تن و ۵۵۳ کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف شده است.
وی ادامه داد: در این عملیات ها  ۱۸۳ نفر قاچاقچی، یک هزار و ۸۳۴ نفر خرده فروش مواد مخدر و ۸ هزار و ۶۸۷ نفر معتاد دستگیر و به مراجع قضائی و یا به مراکز ترک اعتیاد معرفی شدند.
فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: برنامه ریزی در حوزه پیشگیری اجتماعی یکی از مهم ترین رویکردها در برنامه های ریزی های پلیس استان است.

سرهنگ مفخمی افزود: یکی از راه‌های اساسی برای تحقق پیشگیری اجتماعی، آموزش‌های همگانی است و پلیس با آگاهی از نقش قربانیان در بروز جرایم و آسیب‌های اجتماعی به ویژه در حوزه مبارزه با مواد مخدر، اجرای برنامه‌های آموزش همگانی را از مدت‌ها قبل به ۲ شیوه‌ی حضوری و غیر حضوری دنبال می کند.

۲ خودرو با ۸۲ طاقه پارچه قاچاق در شازند توقیف شد
جانشین فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: در عملیات ماموران انتظامی شهرستان شازند ۸۲ طاقه پارچه قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۲۳۸ میلیون ریال از ۲ دستگاه خودروی سواری کشف شد. 
سرهنگ"یوسف سپهوند" افزود: با تشدید طرح های عملیاتی پلیس در مبارزه با قاچاق کالا، تیمی از ماموران انتظامی شهرستان، ۲ دستگاه خودروی سواری حامل بار قاچاق را در یکی محورهای ارتباطی این شهرستان شناسایی و متوقف کردند.
وی  در ادامه به توقیف یک دستگاه خودروی سواری حامل لوازم خانگی قاچاق اشاره داشت و گفت: در این عملیات تعداد ۱۴۸ دستگاه شیر جوش ،چای ساز، خامه ساز، لوازم سرامیکی و تزئینی و پارچه قاچاق به ارزش ۲۰۰ میلیون ریال کشف شد.
این مقام انتظامی بیان داشت: در این عملیات ها ۲ نفر دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

یک میلیون ۴۰۰ هزار نفر جمعیت در ۱۲ شهرستان استان مرکزی ساکن هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =