کمبود بودجه چالش حوزه فرهنگی آموزش و پرورش است

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل فرهنگی هنری وزارت آموزش‌ و پرورش گفت: کمبود اعتبار از چالش‎های بزرگ حوزه فرهنگی وزارتخانه است که اجرای کامل برنامه‎های این بخش را با مشکل مواجه کرده است.

به گزارش ایرنا علی رمضانی روز یکشنبه در آئین افتتاحیه اولین جشنواره کانون های فرهنگی هنری استان لرستان در محل کانون ادب اظهار داشت:‌ برای ۱۵ هزار دانش آموز تنها ۵۰ میلیارد ریال بودجه داریم، به عبارتی برای هر دانش آموز تنها ۳هزار ریال اختصاص داده شده است.

وی با بیان اینکه تنها ۱۵ درصد از وقت دانش آموز در اختیار آموزش و پرورش است افزود: این در حالیست که کاهش آسیبهای اجتماعی در ۸۵ درصد زمان باقیمانده امکان پذیر می باشد.

رمضانی اظهار داشت:یکهزار و ۱۸۲ کانون پرورش فکری، ۳۰۴ اردوگاه و مجتمع های متعدد آموزشی و دارالقران کار غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان را در کشور به عهده دارند که زمان باقیمانده برای تربیت دانش آموزان را باید در این مکان ها صرف کنیم.

مدیرکل فرهنگی هنری وزارت آموزش‌ و پرورش گفت: آموزش گسترده فرهنگ نقالی یکی از طرح های مهم در زمینه تربیتی است و رهبر انقلاب نیز تاکید فراوانی داشتند که نقالی باید جدی گرفته شود تا روحیه حماسی فرزندان انقلاب بیش از پیش تقویت شود.
رمضانی به اجرای طرح یاریگران زندگی به عنوان برنامه ای کشوری اشاره کرد و اظهار داشت: آگاهی بخشی به دانش آموزان درباره خطرات و آسیب های اجتماعی و ایجاد حس مسوولیت در میان مردم و گروه‌های مختلف از اهداف اجرای طرح می باشد.

وی تصریح کرد: دنبال ایجاد فضای شاد در مدارس هستیم چرا که معتقدیم ایجاد نشاط مهمترین راه کاهش آسیب های اجتماعی است.
مدیرکل فرهنگی هنری وزارت آموزش‌ و پرورش گفت: لرستان نیروی انسانی و ظرفیت های بسیار بالایی دارد که بهره برداری از آن نیاز به بودجه و سرمایه گذاری مناسب دارد.
وی افزود: داشتن مدیران و نیروهای توانمند مولفه ای بسیار حیاتی و مهم است که خوشبختانه لرستان در این حوزه بسیار قدرتمند است بنابراین استان های دیگر باید آن را الگو قرار دهند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =