۲۲۰ شکارچی حیوانات در استان اردبیل دستگیر شدند

اردبیل - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: امسال ۱۶۸ مورد تخلف زیست محیطی در استان رسیدگی شده و ۲۲۰ نفر بدلیل تخلف در این حوزه شناسایی، دستگیر و با تشکیل پرونده به مقام‌های قضایی معرفی شدند.

سعید شهند روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مدت هفت قبضه اسلحه شکاری غیرمجاز و ۲۶ قبضه اسلحه شکاری مجاز از متخلفان شکار و صید کشف و ضبط شد.

وی با اشاره تعداد کم محیط‌بانان در استان اظهارداشت: بر اساس وسعت مناطق تعداد محیط‌بانان استان باید ۱۴۰ نفر باشد ولی این تعداد کمتر بوده و محیط‌بانان در اقصی نقاط استان با وجود تمامی مشکلات و سختی‌های کار، جان خود را برای حفاظت از گونه‌های مختلف جانوری و گیاهی به خطر انداخته و برای صیانت از محیط زیست با تمام قوا فعالیت می‌کنند.

وی همچنین گفت: در کنار اقدامات محیط بانان در حفاظت از عرصه های محیط زیست، ۱۲ سمن زیست محیطی استان به عنوان بازوی توانمند و فعال در حفاظت از محیط زیست حضور دارند.
او بزرگترین مزیت استان اردبیل را فرهنگ محیط زیستی و اخلاق مدار مردم دانست و افزود: بیشتر تخلفات زیست محیطی بر اساس گزارش‌های مردم گزارش ، پیگیری ، پیشگیری یا برخورد شده است.

او از مردم و دوستداران حیات وحش خواست شکایت و گزارش‌های زیست محیطی را از طریق سامانه ارتباط مردمی ۱۵۴۰، یا تلفن ادارات شهرستان‌ها اطلاع دهند.

استان اردبیل به دلیل شرایط خاص اقلیمی و جغرافیایی ۳۵۳ گونه جانوری اعم از پرندگان، جانوران وحشی، دوزیستان، ماهیان و مارها را در اکوسیستم‌های آبی و خشکی خود جای داده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =