۱۹ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۴
کد خبرنگار: 1428
کد خبر: 83548790
۰ نفر

برچسب‌ها

سوارکاری در ملکشاهی رونق می‎گیرد

ایلام- ایرنا- مدیر اداره ورزش و جوانان ملکشاهی گفت: رشته ورزشی سوار کاری که تا کنون در این شهرستان مغفول مانده بود احیا و به عنوان یک هیأت ورزشی سازمان یافته شروع به کار می کند.

 امیر صالحی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت : با توجه به استعداد و ظرفیت های مناسب شهرستان ملکشاهی و جوانان علاقه مند به رشته مفرح سوارکاری این رشته ورزشی به صورت حرفه ای و سازمان یافته در حال شکل گیری است.

وی با بیان اینکه سوارکاران این شهرستان تاکنون حائز رتبه های برتر مسابقات استانی شده اند، اظهار داشت: هم اکنون بیش از ۳۰ ورزشکار حرفه ای در این شهرستان با در اختیار داشتن چابک ترین اسب های بومی و غیر بومی مشغول به فعالیت هستند.

مدیر اداره ورزش و جوانان ملکشاهی تاکید کرد: از ابتدای سال جاری سه رشته ورزشی کوهنوردی ، دوچرخه سواری و اسب سواری در این شهرستان شکل گرفته و ورزشکاران این رشته ها به صورت سازمان یافته در مسابقات ورزشی شرکت می کنند.

صالحی اضافه کرد: در حال حاضر سوارکاری در این شهرستان با فعالیت جوانان علاقه مند به این رشته ورزشی به صورت سنتی و با برگزاری مسابقات و جشنواره‌های سوارکاری است که با راه اندازی پیست‌های جدید و همچنین احداث باشگاه مدرن این رشته در آینده نزدیک رونق بیشتری خواهد گرفت.

۹۵۰ ورزشکار سازمان یافته در قالب ۱۵ هیأت ورزشی مشتمل بر ۵۰۰ مرد و ۴۵۰ نفر زن در شهرستان ملکشاهی مشغول به فعالیت های ورزشی هستند.

شهرستان ۲۵ هزار نفری ملکشاهی در ۳۵ کیلومتری جنوب ایلام قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =