۱۹ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۶
کد خبرنگار: 993
کد خبر: 83548785
۰ نفر

برچسب‌ها

المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای بوشهر آغاز شد

بوشهر- ایرنا- ششمین المپیاد ورزشی دورن مدرسه‌ای روز یکشنبه در ۲ هزار آموزشگاه استان بوشهر آغاز شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر در حاشیه آیین نمادین آغاز ششمین المپیاد ورزشی دورن مدرسه ای  در مدرسه متوسطه اول سهام خیام بوشهر در گفت وگو با ایرنا گفت: همه دانش‌آموزان این استان زیرپوشش طرح المپیاد ورزشی مدارس قرار می‌گیرند.

علیمراد کرمی افزود: براساس برش استانی تعیین شده توسط وزارت آموزش و پرورش، استان بوشهر باید ۱۲۰ هزار دانش آموز را در این دوره از المپیاد زیر پوشش قرار دهد ولی استان بوشهر ۲۴۰ هزار دانش آموز خود را در این دوره از المپیاد زیر پوشش قرار می‌دهد.

وی گفت: در کنار ۴۰۰ دبیر درس تربیت‌بدنی، معاونان پرورشی و تربیت‌بدنی همه آموزگاران ابتدایی استان بوشهر نیز دوره آموزشی مهارت‌های عمومی تربیت بدنی را گذراندند و تلاش شده تا هیچ دانش‌آموزی در استان فاقد مربی درس تربیت‌بدنی نباشد.

کرمی ادامه داد: المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای با توجه به اینکه سلامتی و نشاط دانش‌آموزان را مورد هدف دارد رویدادی بسیار مهم است و باید در همه مدرسه‌ها به صورت جدی برگزار شود.

وی یادآور شد: همه فعالیت‌های ورزشی، ورزش صبحگاهی، حیاط پویا، المپیاد و جشنواره‌های ورزشی که در مدرسه‌ها انجام می‌شود برای دست‌یابی دانش‌آموزان به سواد حرکتی است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: همه دست‌اندرکاران آموزش و پرورش تلاش دارند تا با ارائه برنامه مدون سلامت جسمی و روحی دانش‌آموزان مورد توجه باشد.

وی هدف از المپیادهای ورزشی مدرسه‌ها را شناسایی و کشف استعدادهای بالقوه دانش‌آموزان در رشته‌های ورزشی و هدایت آنها در دوره‌های مختلف عنوان کرد.

کرمی گفت: افزایش سطح آمادگی جسمانی، ایجاد انگیزه و افزایش گرایش دانش‌آموزان به مدرسه، شادابی و نشاط در بین آنان، تقویت هویت ملی و اسلامی، توسعه ورزش همگانی و مشارکت‌پذیری همه دانش‌آموزان، معلمان و اولیا از جمله هدف‌های المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: برای رسیدن به ارتقای کیفیت درسی در مدرسه‌ها باید به سلامت جسمانی و تقویت روح نشاط و شادابی در بین دانش‌آموزان پرداخته شود.

کرمی خطاب به دانش‌آموزان دختر این مدرسه گفت: شما دانش‌آموزان، مادران آینده این کشور هستید و باید برای حفظ سلامتی خود و انتقال شادی و سلامتی به جامعه تلاش کنید.

المپیادهای ورزشی درون مدرسه‌ای گامی برای ایجاد نشاط در مدارس است  

سرپرست اداره آموزش و پرورش شهرستان بوشهر نیز در این آئین گفت: المپیادهای ورزشی درون مدرسه‌ای حرکتی جدید و گامی برای ایجاد نشاط و شادابی در مدرسه‌هاست. 

فاطمه هادی‌نژاد  افزود: در راستای ایجاد تندرستی و سلامتی در بین دانش‌آموزان تلاش می‌شود در قالب طرح المپیادهای ورزشی دانش‌آموزی آمادگی جسمانی در میان دانش‌آموزان ‌نهادینه شود.

وی بیان کرد: المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای یک فرصت ارزشمند برای دانش‌آموزان است که در قالب بازی و فعالیت‌های گروهی قوانین زندگی را یاد بگیرند، استعداد دانش‌آموزان در زمینه‌های مختلف شناخته می‌شود و فرصتی برای مشارکت گروهی و یادگیری مهارت‌های اجتماعی است.

هادی‌نژاد اضافه کرد: گرایش بیشتر دانش‌آموزان به سمت ورزش موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود.

وی ادامه داد: بابرگزاری المپیادهای ورزشی درون مدرسه‌ای استعدادهای بالقوه ورزشی دانش‌آموزان در رشته‌های مختلف شناسایی و زمینه‌ برای هدایت به سمت ورزش‌های قهرمانی فراهم می‌شود.

هادی‌نژاد گفت: کم تحرکی یکی از عوامل بروز مشکلات جسمی در بین دانش‌آموزان است و سلامت جسمی و روحی این قشر در شکل‌گیری زندگی سالم برای آنها نقش اساسی دارد و می‌تواند به ارتقای تحصیلی آنها نیز کمک کند.

سرپرست اداره آموزش و پرورش شهرستان بوشهر یادآورشد: فرهنگ سازی ورزش از درون خود مدرسه صورت می‌گیرد تا تمام بیماری‌های جسمی و روانی در جامعه حذف شود.

هادی‌نژادبا اشاره به اینکه المپیادهای ورزشی درون مدرسه‌ای در تمامی مقاطع تحصیلی برگزار شده است، تصریح کرد: ۶۱هزار و ۵۰۰ دانش آموز در ۴۵۰ مدرسه  دولتی و غیر دولتی شهرستان بوشهر در رشته‌های هندبال، والیبال، فوتبال،

تنیس روی میز، بسکتبال، بازی‌های بومی محلی و شطرنج زیر پوشش المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای قرار دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =