شکارچیان غیرمجاز پرندگان در کنارک موش‌ها را طعمه قرار می‌دهند

زاهدان - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط‌زیست سیستان و بلوچستان گفت: صیادان غیرمجاز پرندگان شکاری در شهرستان کنارک با طعمه قراردادن موش‌ها اقدام به صید پرندگان شکاری و فروش آنها به قاچاقچیان می‌کنند.

وحید پورمردان روز یکشنبه در این‌ باره اظهار کرد: ماموران اجرایی یگان حفاظت محیط‌زیست با افزایش گشت و کنترل در نوار ساحلی جنوب استان برای برخورد با شکارچیان و صیادان غیرمجاز پرندگان شکاری بیش از ده‌ها کوخه و رشته تور زنده‌گیری پرندگان از زیستگاه‌های شهرستان کنارک جمع‌آوری کردند. 

وی گفت: هر سال با ورود پرندگان شکاری در ماه‌های مهر و آبان به نوار ساحلی استان، گروهی از شکارچیان غیرمجاز برای صید پرندگان شکاری مانند بالابان و شاهین اقدام می‌کنند زیرا در کشورهای حوزه خلیج فارس و دریای عمان در میان شیوخ عرب بازهای شکاری از محبوبیت بالایی برخوردار است و این موضوع سبب افزایش تقاضا برای صید این پرندگان و قاچاق آن به کشورهای عربی به قیمت بسیار گزاف شده است.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست سیستان و بلوچستان افزود: در پاکسازی مناطق از وجود این دامگاه‌های شکار و صید پرندگان شکاری مشاهده شد که شکارچیان از رشته تورهای فلزی و طعمه قراردادن موش‌ها برای زنده‌گیری این پرندگان اقدام کرده‌ و ۲ نفر صیاد غیرمجاز در این زمینه دستگیر شدند.

وی بیان کرد: شکارچیان مذکور پس از تشکیل پرونده تخلف به جرم اقدام به شکار پرندگان شکاری در معرض خطر انقراض به مراجع قضایی شهرستان کنارک تحویل داده شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =