کتابخانه مشارکتی در زندان ملایر راه‌اندازی شد

همدان- ایرنا- در آستانه فرا رسیدن بیست و هفتمین دوره هفته کتاب و کتابخوانی، نخستین کتابخانه مشارکتی شهرستان ملایر در زندان این شهر راه‌اندازی شد.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی ملایر روز یکشنبه در حاشیه این آئین در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: با کمک اداره زندان ملایر نخستین کتابخانه مشارکتی این شهرستان با اعتبار ۲۵ میلیون تومان به بهره‌برداری رسید.

سید مهدی آخشیک افزود: این کتابخانه خیرساز است و در حال حاضر چهار هزار جلد کتاب دارد.

وی با بیان اینکه درصدد تجهیز این کتابخانه به کتاب‌های بیشتر، نشریات و مقاله‌های روز هستیم ادامه داد: کتابخانه مشارکتی زندان در فضایی به وسعت ۱۰۰ مترمربع ایجاد شده و هم اکنون ۹۰۰ عضو دارد.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی ملایر باظهار داشت: در تلاش هستیم با مشارکت سایر دستگاه‌های اجرایی و خیران بتوانیم کتابخانه‌های مشارکتی بیشتری در سطح شهرستان راه‌اندازی کنیم.

آخشیک با بیان اینکه هدف ما ارتقای شاخص‌های کتاب و کتابخوانی و توسعه زیرساخت‌های مطالعه در این شهرستان است افزود: همزمان با هفته کتاب بیش از ۲۰۸ عنوان برنامه متنوع در این شهرستان اجرا می‌شود.

وی برگزاری نشست کتابخوان با کمک حوزه فرهنگی و هنری سپاه ناحیه ملایر و هسته‌های کتابخوانی بسیج، گردهمایی فرهنگی و تربیتی ویژه بانوان، برگزای سه مسابقه از سه کتاب، رونمایی از کتاب «سرزمین ملایر در شاهنامه فردوسی» و مسابقه عکاسی را از جمله این برنامه‌ها در هفته کتاب برشمرد.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی ملایر ادامه داد: در هفته کتاب همچنین با ائمه جمعه و خانواده شهید مدافع حرم شهید ابراهیم خانی دیدار و علاوه بر نواختن زنگ کتاب، گلزار مطهر شهدای این شهرستان غبارروبی و عطرافشانی می‌شود.

آخشیک گفت: در پیشبرد اهداف کتاب و کتابخوانی و برگزاری هر چه مطلوب برنامه‌های هفته کتاب نیازمند همراهی و مشارکت بیشتر مدیران دستگاه‌های اجرایی هستیم.

شهرستان ملایر دارای ۲۲ باب کتابخانه عمومی، ۲۱ کتابخانه نهادی و یک باب کتابخانه مشارکتی است.

هفته کتاب جمهوری اسلامی از ۲۴ آبان با شعار «حال خوش خواندن» به مدت یک هفته برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =