شاخص بورس نزولی شد

تهران- ایرنا- شاخص کل در بازار بورس امروز (یکشنبه) سه هزار و ۶۳ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۳۰۲ هزار و ۷۹۵ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از ۲ میلیارد و ۴۵۳ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۲ هزار و ۲۵۳ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۹۱۲ واحد کاهش به ۸۵ هزار و ۳۳۹ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۶۱۰ واحد افت به ۵۷ هزار و ۶۲ واحد رسید.

شاخص آزاد شناور نیز سه هزار و ۸۰۴ واحد کاهش به رقم ۳۵۱ هزار و ۸۱۲ واحد رسید، شاخص بازار اول ۲ هزار و ۱۲۶ واحد و شاخص بازار دوم ۶ هزار و ۶۸۲ واحد کاهش داشت.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نفت بهران (شبهرن) با ۲۶ واحد، تایدواتر خاورمیانه (حتاید) با ۲۰ واحد، پالایش نفت تبریز (شبریز) با ۱۹ واحد و پتروشیمی فناوران (حکشتی) با ۱۸ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل بانک ملت (وبملت) با ۱۸۶ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۱۲۱ واحد، پتروشیمی خارک (شخارک) با ۱۰۴ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۱۰۱ واحد، مخابرات ایران(اخابر) با ۹۵ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد بانک ملت، بانک تجارت، سایپا، بانک اقتصاد نوین، بانک پارسیان، بانک صادرات ایران و س. صنایع شیمیایی ایران در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه فلزات اساسی در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۱۴۳ میلیون و ۳۶۳ هزار برگه سهم به ارزش یک هزار و ۳۲۷ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز بیش از ۲۳ واحد افت داشت و بر روی کانال سه هزار و ۸۷۰ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار ۹۰۵ میلیون و ۹۹۷ هزار برگه سهم به ارزش بیش از ۶ هزار و ۴۹۰ میلیارد ریال داد و ستد شد.

در بین تمامی نمادها پتروشیمی مارون (مارون)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، و صنایع ماشین های اداری ایران (مادیرا)، فرابورس ایران(فرابورس)، کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت (زکشت)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند) و گروه صنایع کاغذ پارس (چکاپا) بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص این بازار داشتند.

در مقابل نماد سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، پالایش نفت شیراز (شراز)، بانک دی (دی)، ‌ قاسم ایران(قاسم)، توسعه مولد نیروگاهی جهرم (بجهرم) و نفت پاسارگاد (شپاس) مانع از رشد بیشتر این شاخص شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha