۱۹ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۳۲
کد خبرنگار: 2693
کد خبر: 83548709
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

وحدت شیعه و اهل سنت نیاز امروز جامعه اسلامی

بندرعباس- ایرنا- وحدت وهمدلی بین مسلمان شیعه واهل سنت، نیاز امروز جامعه اسلامی است وتقویت آن، توطئه‌های دشمنان را خنثی می‌سازد.

امام جمعه جدید میناب روز یکشنبه به مناسبت آغاز هفته وحدت وسالگرد میلاد پیامبر اکرم(ص)در مراسم مولودی خوانی شهر خمیر گفت: وحدت از جمله مسایل بسیار مهم و اساسی مسلمانان است.
حجت الاسلام علیرضا صفایی حائری افزود: دشمنان بارها با حربه‌های گوناگون سعی در از بین بردن اسلام و اندیشه‌های ناب محمدی(ص) داشته‌ که ما مسلمانان باید هوشیار باشیم.
وی بیان داشت: ایران از وحدت و همدلی خوبی برخوردار است و خدا را شاکریم که این وفاق و همدلی در کشورمان ایران حکم فرماست.
امام جمعه سابق بندر خمیر. اظهارداشت: گرچه اشکال و ایراداتی نیز  در این زمینه وجود دارد اما این نکات ریز، مایه عدم اتحاد بین شیعه و اهل سنت نشده وامیدواریم این وفاق در سایه امنیتی که در نظام جمهوری اسلامی وجود دارد بر ما مستدام بگرداند.
وی با اشاره به ویژگی‌های اخلاقی پیامبر اسلام اظهار داشت: خداوند در قرآن کریم در آیه «و انک لعلی خلق عظیم» پیامبر(ص) را با صفت «خلق عظیم» می ستاید و این نشانگر کمال و بی مانندی در ایشان است که هیچ پیامبری به این صفت توصیف نشده است.
صفایی حائری گفت: ما مسلمانان باید به عنوان مدعی پیروی از پیغمبر،با تشبه به صفات پیامبر اکرم (ص) از نیت وخصوصیت های اخلاقی ایشان الگو برداری کنیم.

هفته وحدت نماد صلح ودوستی برای پیروان حضرت محمد(ص)
امام جمعه موقت اهل سنت بندر خمیر نیز گفت: هفته وحدت که میلاد آخرین پیامبرخدا حضرت محمد(ص) است، نماد صلح و دوستی برای پیروان راستین و حقیقی مکتبی است که آن حضرت معرف آن به امت بود.
سیدعبدالجلیل قتالی افزود: یکی از صفت های بارز پیامبر اکرم(ص) خلق و خوی نیکوی ایشان بود و در تاریخ بشریت هیچ شخصی نتوانسته گروه های سنگدل و بیابانگرد آن زمان را یکجا در کنار هم جمع کند و در بین آنان وحدت و مودت ایجاد نماید.
مدیر مدرسه علوم دینی بندرخمیر اظهارداشت: پیامبر اکرم(ص) با رفتار و خلق خوب خود توانست همه مشرکان و قوم های زمان خود را به دور خود جمع کرده و در ادامه دین اسلام را به دنیا عرضه کند.
شیخ قتالی، وحدت میان مسلمانان و اتحاد بین فرق اسلامی را امری لازم دانست وتاکیدکرد: یکی از نکات برجسته پیامبر اکرم (ص) اصل وحدت بود که توانست با این اصل مردم  دوران خود را با هم متحد و یکپارچه کند.
وی افزود: خوشحالیم که در زیرپرچم اسلام و در نظامی زندگی می کنیم که اتحاد و همبستگی در آن وجود دارد.
امام جمعه موقت اهل سنت بندرخمیر همچنین به برخی از مشکلات کنونی جهان اسلام اشاره کرد و ادامه داد: متاسفانه یکی از مشکلاتی که درحال حاضر جوامع اسلامی با آن روبرو است، فاصله گرفتن از اصل وحدت و یکپارچگی است که دشمنان اسلام توانسته اند از این مشکل بهترین بهره را ببرند.
۴۰ تا ۴۵ درصد از جمعیت هرمزگان را اهل سنت تشکیل می دهند.

فاصله میان 12 ربیع الاول (میلاد حضرت محمد(ص) به روایت اهل سنت) تا  17ربیع الاول (میلاد حضرت محمد (ص) به روایت شیعه) به عنوان هفته وحدت نامگذاری شده است.

شهرستان بندر خمیر در ۷۵کیلومتری غرب هرمزگان واقع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =