ایجاد کمپ‌های ماده ۱۶ اولویت ستاد مقابله با مواد مخدر در قزوین

قزوین - ایرنا - استاندار قزوین گفت: ایجاد و راه اندازی کمپ‌های ماده ۱۶ قانون مقابله با مواد مخدر که در خصوص شرایط نگهداری و مراقبت از افراد معتاد وضع شده، از اولویت های اساسی ستاد استان است.

هدایت الله جمالی پور روز یکشنبه در نشست شورای مبارزه با مواد مخدر افزود: اعتیاد از آسیب های مهم اجتماعی است که عوامل متعددی در ایجاد و شیوع آن نقش دارد که همگی باید مورد بررسی قرار بگیرند.

استاندار قزوین همچنین گفت: مبارزه با مواد مخدر تنها وظیفه دولت و نهادهایی چون نیروی انتظامی نیست بلکه این کار باید شکل عمومی، ملی و فراگیر به خود پیدا کند.

وی با بیان اینکه مبارزه با مواد مخدر تنها وظیفه دولت، دستگاه قضا و نیروی انتظامی نیست،اظهار کرد: برای موفقیت در مبارزه با مواد مخدر تک تک آحاد جامعه باید احساس مسئولیت کنند.

این مسئول ادامه داد: اعتیاد خط و مرز سیاسی و غیره نمی‌شناسد و وظیفه شرعی، قانونی ماست که با آن مقابله کنیم البته نباید فراموش کرد که مبارزه با آن نیازمند عزم ملی و مشارکت همگانی است.

جمالی پور با بیان  اینکه اعتیاد در کمین فرزندان ماست،اضافه کرد: جوانان و نوجوانان در معرض تهدیدات مواد مخدر هستند و باید خانواده ها هوشیار باشند و در خصوص فرزندان خود دقت لازم را به کار گیرند.

وی تصریح کرد: باید امکانات موجود در خصوص مبارزه با موادمخدر در سطح استان ارزیابی شود تا با مدیریت صحیح آنها بتوانیم گام های موثری در راستای مبارزه با این پدیده خانمان سوز برداریم.

استاندار قزوین تاکید کرد: راه اندازی کمپ های ماده ۱۶ از مهم ترین اولویت این ستاد خواهد بود و همچنین باید مراکز نگهداری معتادان متهاجر بیش از بیش مورد بررسی قرار گیرد.

وی یاد آور شد: هدف از تشکیل شورای مبارزه با مواد مخدر  و برگزاری نشست‌ها، دستیابی به یک نتیجه و خروجی مثبت است بنابراین از همه می‌خوایهم با واقعیت‌ها روبرو شویم تا ماحصل جلسات به یک نتیجه مثبت ختم شود.