۱۹ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۴۵
کد خبرنگار: 1029
کد خبر: 83548641
۰ نفر

برچسب‌ها

مروری بر عناوین مطبوعات استان مرکزی

اراک - ایرنا - کمبود ۷۰۰ هکتار سرانه خدماتی، عمومی در شهر اراک و غربالگری سلامت ۵۲ هزار دانش‌آموز استان مرکزی، بررسی مشکلات هپکو و آذرآب از جمله عناوین برجسته هفته نامه امیر، روزنامه های عطریاس و وقایع این استان است که در هفته اخیر به چاپ رسیده است.

هفته نامه امیر در شماره ۷۲۴  به کمبود ۷۰۰ هکتار سرانه خدماتی و عمومی در شهر اراکپرداخته است.

مدیرکل دفتر فنی استانداری مرکزی با انتقاد از نپذیرفتن افزایش محدوده و توسعه شهر اراک به عنوان یک نیاز اصـلی در قالب اصلاحات طرح جامع ، بیان کرد: شـهر اراک در حال حاضر با مشکل کمبود ۷۰۰ هکتار سرانه خدماتی و عمومی مواجه است.

حمیدرضا نوازنی با بیان اینکه شـهر اراک از ۰ ۱ سال گذشــته با تحولات زیادی همراه بوده و این درحالی است که 18 سال در انتظار ارائه طرح تجدید نظر در طرح جامع شـهر اراک بودیم ، ادامه داد : بسیاری از کاربری‌های عمومی که با توجه به شرایط جمعیتی و کالبدی اراک، نیاز شهر بوده هم محقق نشده و روی کاغذ باقی مانده است.

اراک میزبان مسابقات بومی و محلی کشور، کمبود بودجه و امکانات از مشکلات ورزش باستانی استان مرکزی و  رتبه ۲۱ استان مرکزی از نظر درآمد خانوار از دیگر عناوین هفته نامه امیر استان مرکزی است.

هفته نامه امیر با صاحب امتیازی و مدیرمسئولی«ابوالفضل نیک عهد» منتشر می‌شود.

روزنامه عطریاس در شماره ۳۴۸  از غربالگری سلامت ۵۲ هزار دانش‌آموز استان مرکزی خبرداد.

مسئول واحد سلامت جوانان و نوجوانان مرکز بهداشت استان مرکزی گفت: ۵۲ هزار دانش‌آموز پایه اول، چهارم، هفتم و دهم در این استان در سال تحصیلی جاری غربالگری سلامت شدند.

دکتر ایراندخت حیدری افزود: این دانش‌آموزان از نظر بینایی، شرایط قد و وزن، بیماریهای قلبی و عروقی، بهداشت روان، معاینات شکمی و نظام تغذیهای مورد سنجش قرار گرفتند و افراد دارای مشکل برای پیگیری امور درمانی به متخصص ارجاع شدند.

وی توضیح داد: هر ایرانی از بدو تولد پرونده الکترونیک سلامت دارد که به تدریج اطلاعات سلامتی و بیماریها در آن درج می‌شود و در مقاطع تحصیلی نیز هرگونه اطلاعات غربالگری دانش‌آموزان به عنوان شناسنامه سلامتی در این پرونده ثبت می‌شود.

مسئول واحد سلامت جوانان و نوجوانان مرکز بهداشت استان مرکزی خاطرنشان کرد: ۱۶ درصد از کل دانش‌آموزان به عنوان سفیران سلامت فعالیت دارند و در سال تحصیلی جاری نیز این طیف از دانش‌آموزان پس از اعلام داوطلبانه آموزش دیده اند و مفاهیم بهداشتی و سلامتی را به گروه هم سالان خود منتقل می‌کنند. 

روزنامه عطریاس با صاحب امتیازی و مدیرمسئولی داود باقری در استان مرکزی منتشر می شود.

روزنامه وقایع در شماره ۱۱۷۷ به بررسی مشکلات آذرآب و هپکو  پرداخته است.

ظرف سه ماه آینده سهام بانک کشاوزی در صنایع آذرآب در بورس عرضه می شود.

در جلسه ای با حضور وزرای اقتصاد و دارایی، صنعت،معدن و تجارت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاونان وزرا، استاندار مرکزی، معاون اقتصادی استاندار، رییس سازمان خصوصی سازی، مدیران عامل بانک های ملی و کشاورزی و مسئولان مربوطه در وزارت اقتصاد و دارایی، مسائل و مشکلات شرکتهای هپکو و آذرآب اراک بررسی و رسیدگی شد.

استان مرکزی دارای سه روزنامه، ۳۲ هفته نامه، ۱۱ دو هفته نامه، ۲۶ ماهنامه، سه ۲ ماهنامه، ۱۸ فصل نامه است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =