خیرین اردبیل بیش از ۵۱ میلیارد ریال به ایتام کمک کردند

اردبیل - ایرنا - معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل از مساعدت بیش از ۵۱ میلیارد ریالی حامیان طرح اکرام و محسنین به ایتام تحت تکفل خود در هفت ماه امسال در این استان خبر داد.

صفر توحیدی روز یکشنبه گفت: از این میزان حدود ۴۰ میلیارد ریال به صورت نقدی به حساب ایتام و فرزندان مشمول طرح محسنین توسط حامیان و خیرین واریز شده است.

وی افزود: حامیان اردبیلی با استفاده از روش‌های نوین مانند خودپرداز بانک‌ها و سامانه‌های آنی‌پرداخت کمک‌های نقدی خود را در سریع‌ترین زمان ممکن به دست فرزندان معنوی خود رساندند.

وی با بیان اینکه حدود ۱۰ میلیارد ریال از کمک‌های حامیان نیز به صورت غیرنقدی در اختیار ایتام قرار گرفته، اظهارداشت: حامیان نیکوکار علاوه بر کمک‌های نقدی ماهیانه به صورت غیر نقدی هم مانند تهیه لوازم‌تحریر، پوشاک، مواد غذایی، خدمات مسکن، درمان و کمک‌های فرهنگی به فرزندان معنوی خود کمک می کنند.

او بیان کرد: کمک‌های حامیان به ایتام و فرزندان خانوار تحت حمایت در هفت ماهه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ۲۰ درصد افزایش داشته است.

توحیدی با بیان اینکه ایتام و فرزندان مشمول طرح محسنین بیش از سایر مددجویان نیازمند رسیدگی هستند، گفت: اردبیل جزو استان‌های پیشرو در اجرای طرح اکرام ایتام و محسنین است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل افزود: ۱۳ هزار و ۴۰۰ حامی از هزار و  ۷۶۷ یتیم و سه هزار و ۸۳۶ فرزند مشمول طرح محسنین تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل حمایت می کند.

وی با اشاره به اینکه یکی از حامیان طرح اکرام مقیم خارج از کشور در اقدامی خداپسندانه ۵۰ میلیون ریال برای تامین مسکن مناسب به فرزند معنوی خود در استان اردبیل کمک کرده، اظهارداشت: تلاش می‌شود تا پایان امسال برای تمامی خانوار ایتام تحت حمایت این نهاد که منزل مناسب ندارند مسکن مقاوم تامین شود.

۳۸ هزار خانوار با جمعیت حدود ۷۴ هزار نفر در استان اردبیل تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha