سازمان تبلیغات اسلامی نهادهای مردمی را تقویت می‌کند

سنندج - ایرنا - رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تقویت نهادهای مردمی را از اولویت‌های این سازمان اعلام کرد و گفت: در راستای ایجاد خیر و رحمت در جامعه سیره نبوی را الگوی خود قرار داده است.

حجت‌الاسلام محمد قمی روز یکشنبه در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان و نشست با تشکل‌های دینی این استان اظهار داشت: همانگونه که رسول گرامی اسلام (ص) برای دنیا و آخرت انسان‌ها خیر و برکت آورد سازمان تبلیغات اسلامی هم با الگو گرفتن از آن حضرت در راستای تبلیغ دین مبین اسلام و ایجاد خیر و رحمت در جامعه تلاش می‌کند.

وی با بیان اینکه تبلیغات اسلامی به واسطه رسالت والایش در قید و بندهای سازمانی گرفتار نمی‌ماند و مجموعه‌ها و نهادهای مردمی را بیش از پیش تقویت می‌کند،  یادآور شد: امیدوارم همه با هم پیشرفت روزافزون جامعه اسلامی‌مان را به برکت نورانیت پیامبر (ص) و مجاهدت مومنان شاهد باشیم.

حجت‌الاسلام قمی سپس با اشاره به تغییرات انجام شده در مدیریت این سازمان در کردستان اضافه کرد: کار و رسالت سنگینی بر عهده حجت‌الاسلام حاتمیان به عنوان سرپرست تبلیغات اسلامی کردستان گذاشته شده البته ستاد و مرکزیت سازمان پشتوانه او خواهند بود.

لزوم توجه به ظرفیت بانوان فرهیخته در کردستان

رئیس جمعیت بانوان فرهیخته کردستان هم در این مراسم گفت: این جمله که نصف جمعیت جامعه را بانوان تشکیل داده دیگر کلیشه‌ای شده است و باید برای شکوفایی توانایی و بهره مندی از تخصص آنان تدبیر اساسی اندیشیده شود.

فاطمه سهرابی افزود: با توجه به اینکه بیشتر مخاطبان برنامه‌های تبلیغات را زنان تشکیل داده باید از آنان برای برنامه‌ریزی خدمات این سازمان بیش از گذشته بهره برد.

وی با بیان اینکه  ۷۰۰ هزار نفر از جمعیت کردستان را بانوان تشکیل داده است، اظهار داشت: لزوم توجه ویژه به بانوان،  توجه به دختران در خصوص اندیشه‌ورزی و توجه به پتانسیل یاوران بانوان فرهیخته از جمله خواسته‌های این جامعه از مسئولان است.

۱۶ هیات مذهبی اهل سنت در کردستان فعال است

رئیس شورای هیات‌های مذهبی کردستان هم در این مراسم با اشاره به اینکه ۶۱۰ هیات مذهبی در این استان  وجود دارد، گفت: از این تعداد ۱۶ هیات  اهل تسنن،  ۱۶ هیات دانشجویی و ۴۴ هیات دانش آموزی بوده و بقیه نیز هیات های مذهبی محلات هستند.

نورعلی خزایی اضافه کرد: ۴۰ حُکم فعالیت برای جوانان این استان صادر شده است تا در تبیین بیانیه گام دوم  انقلاب در بخش های مختلف تلاش کنند.  

در این مراسم حجت‌الاسلام احمد حاتمیان به عنوان سرپرست اداره کل تبلیغات اسلامی کردستان معرفی و از زحمات حجت‌الاسلام مختار کرمی تقدیر شد.

حجت‌الاسلام حاتمیان پیش از این، مدیرکل ادیان، فرق و مذاهب اسلامی سازمان تبلیغات اسلامی کشور بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =