وزیر دفاع: هیچ اندوخته مالی قابل مقایسه با ظرفیت جوانان نیست

تهران- ایرنا- وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه هیچ اندوخته مادی با جوانان قابل مقایسه نیست، افزود: جوان‌گرایی زمانی موفق و اثربخش می‌شود که جوانان را برای این امر مهم آماده کنیم و شما جوانان در این کار مهم سهم بسیار بالایی دارید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت دفاع، سرتیپ «امیر حاتمی» روز یکشنبه در نشست گروه مشاوران جوان وزارت دفاع که با حضور نخبگان جوان سازمان‌های وزارت دفاع در محل ستاد این سازمان برگزار شد با تبریک آغاز امامت حضرت ولی عصر(عج) اظهار داشت: ان شاءالله بتوانیم با پیاده‌سازی تدابیر نورانی و حکمیانه ولی امر مسلمین حضرت امام خامنه‌ای (مدظله العالی) موجبات خشنودی مهدی موعود و قائم آل محمد(ص) حضرت حجت ابن الحسن(ع) را فراهم سازیم.

وی در این نشست با ابراز خرسندی از حضور در جمع پرشور و نشاط جوانان افزود: تشکیل گروه مشاوران یک حرکت نمادین نیست بلکه حرکتی جدی و مسئولانه است و با اعتقاد به ظرفیت و توان بالای جوانان وزارت دفاع به آینده آن بسیار امیدوارم.  این گروه سرشار از انگیزه است که می‌تواند با ارزیابی و ارائه راهکارهای صحیح آینده وزارت دفاع را تضمین کند.

وزیر دفاع بیان کرد: امروز شما وارث وزارت دفاع با تاریخ باشکوه هستید که کشور را از وابستگی به تجهیزات خارجی بی‌نیاز کرد و در این منطقه پرآشوب به کمک نیروهای مسلح آمد و امنیت کشور و بازدارندگی موثر را به ملت عزیز ایران تقدیم کرد. فکر کردن و کار کردن در این سازمان باعظمت الزامات مهم دارد که انقلابی بودن جوانان یکی از مولفه‌های ضروری این نسل است.

حاتمی در ادامه تاکید کرد: جوانان برای ایفای نقش موثر در اداره وزارت دفاع، باید روحیه مشارکت پذیری و کار جمعی و تفکر عمیق را با به کارگیری تجارب ارزنده امیران و سرداران و مسئولان وزارت دفاع آموخته و روحیه یادگیری و تفکر جهادی انقلابی را در خود تقویت کنند.

نقش جوانان و لزوم بهره‌وری از ظرفیت‌های آنان در ساختن آینده

حاتمی نقش جوانان در ساختن آینده را پیشبرد گام دوم انقلاب و لزوم بهره‌وری از ظرفیت‌های آنان عنوان کرد و گفت: جوانان به عنوان فرصت ارزشمند و ظرفیت امید بخش کشور به شمار می‌روند که هیچ اندوخته مادی با آن‌ها قابل مقایسه نیست و امروز بخش قابل توجه و ارزشمند آن سرمایه‌های ارزشی نخبه و متعهد در وزارت دفاع حضور دارند و جمعیت جوانان وزارت دفاع را شکل دادند.

وزیر دفاع با بیان اینکه بکارگیری جوانان در مدیریت بخش‌های مختلف وزارت دفاع به عنوان یک تصمیم راهبردی و سرنوشت ساز در اولویت برنامه‌های این سازمان قرار گرفته است، افزود:  مسیر ورود جوانان به عرصه‌های مدیریتی جهش‌های آنی و صعودهای اتفاقی نیست، بلکه فعالیت موثر با روحیه جهادی و انقلابی در زمینه‌های صنعتی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی زمینه‌ساز تربیت مدیران حال و آینده وزارت دفاع به شمار می‌رود.

حاتمی با تاکید بر لزوم تمرین و یادگیری مستمر جوانان توام با خودسازی فردی و ارتقاء بصیرت تصریح کرد: جوان گرایی زمانی موفق و اثربخش خواهد شد که ما جوانان را برای این امر مهم آماده کنیم و خود شما جوانان در این کار مهم سهم بسیار بالایی دارید.

وی صلاحیت عملی و صلاحیت حضور در میدان را لازمه مدیریت جوانان دانست و بیان کرد:  حضور و نقش پررنگ جوانان در خودِ مسئولیت و فاصله از شعار و آرمان گرایی صرف، لازمه و ضرورت خدمت در نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وزیر دفاع با بیان اینکه جوانان باید برروی موضوعات کلان و اولویت دار وزارت دفاع تمرکز داشته باشند، گفت: شناخت آسیب‌ها و دردها به تنهایی راهگشای مسائل نیست و جوانان باید با ارزیابی صحیح، دقیق و همه جانبه مسائل و موضوعات، راهکارهای اصولی را شناسایی و مسیر حرکت در جهت پیشرفت و مرتفع نمودن مشکلات را نیز تدوین کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =