«سیرک سیار» به ملایر رسید

همدان- ایرنا- رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر گفت: همزمان با بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان، تئاتر «سیرک سیار» به کارگردانی «فرزاد لباسی» در ملایر به روی صحنه رفت.

حجت الاسلام طالب ترکاشوند روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: اجرای عمومی این نمایش از ۱۸ آبان به مدت سه روز در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد این شهرستان آغاز شده است.

وی افزود: مقرر شد نمایش‌های برگزیده در شهرستان‌های استان اجرا داشته باشند که سهم ملایر نمایش «سیرک سیار» شد و هر روز ساعت ۱۰ تا ۱۲ ظهر در یک سانس اجرا دارد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر ادامه داد: روز گذشته /شنبه/ آئینی به همین مناسبت و همزمان با اکران عمومی نمایش «سیرک سیار» با حضور موسسه قرآنی یاسین و اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی برگزار شد.

حجت الاسلام ترکاشوند بیان کرد: در کنار این برنامه‌ها نمایشگاه طراحی و نقاشی با موضوع «کودک و نوجوان» به مدت سه روز در نمایشگاه دائمی مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد این شهر برپا شده و تا دوشنبه ادامه دارد.

وی گفت: از آموزش و پرورش، کمیته امداد، بهزیستی، موسسه‌های قرآنی و نهادهایی که با کودکان در ارتباط هستند، درخواست کردیم تا کودکان و نوجوان طی سه روز برای دیدن این تئاتر حضور داشته باشند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر اظهار داشت: هدف ما این است که کودکان و نوجوانان حاشیه شهر و کمتر برخوردار بتوانند از این تئاتر و برنامه‌های جنبی آن بهره‌مند شوند.

حجت الاسلام ترکاشوند یادآور شد: سهمیه برای عموم مردم نیز در نظر گرفته‌ایم تا بتوانند در کنار فرزندان خود به صورت رایگان از تئاتر «سیرک سیار» دیدن کنند.

بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان به دبیری مجید قناد و با شعار "کودک، طبیعت، تئاتر" از ۱۶ آبان در همدان آغاز شد و تا بیست و یکم این ماه ادامه دارد.

۵۳ نمایش ایرانی و خارجی در این رویداد جهانی اجرا می‌شود و علاقه‌مندان برای تهیه بلیت نمایش های جشنواره باید به سایت تیوال مراجعه کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =