ایده‌های دانش‌آموزی و دانشجویی در استان مرکزی حمایت می‌شوند

اراک - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: تمامی ایده‌های کاربردی و خلاقانه دانش‌آموزان و دانشجویان در حوزه های مختلف اجتماعی از سوی استانداری مرکزی حمایت می‌شوند.

«بهروز اکرمی» روز یکشنبه در نشست مشورتی شورای دانش‌آموزی استان مرکزی افزود: دانش‌آموزان و دانشجویان از توانایی‌های متنوع در حوزه‌های مختلف برخوردار هستند و  مدیریت ارشد استان از ایده‌های نوآورانه و خلاق  این افراد در راستای افزایش هرچه بیشتر مشارکت اجتماعی  در حوزه های مختلف استقبال می‌کند.

وی ادامه داد: دانش آموزان باید حضور معنادار و هدفمندی را در عرصه‌های مختلف اجتماعی و در سرنوشت مدرسه، منطقه و استان خود داشته باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: زنان و دختران نیمی از جمعیت استان و کشور را تشکیل داده‌اند و حضور آنان در فعالیت‌های اجتماعی جامعه نقش مهمی در پیشرفت و توسعه کشور و سرنوشت خود به همراه دارد.

اکرمی ادامه داد: دختران و زنان جامعه با خودباوری و امید باید  ضمن موفقیت در فعالیت‌ها  تحرک و تحول‌آفرینی در محیط پیرامونی خود نیز داشته باشند.

وی، تلاش و کوشش را کلید موفقیت در کارها دانست و گفت: تمامی افرادی در زندگی موفق می‌شوند با وجود مشکلات و سختی‌ها با خودباوری، تلاش و کوشش برای رسیدن به اهداف تلاش کرده‌اند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی با یادآوری برگزاری انتخابات شورای دانش آموزی در مدارس اظهار داشت: این برنامه با هدف  تاثیرگذاری در سرنوشت خود و جامعه برگزار می‌شود و دانش‌آموزان با حضور در این انتخابات، تمرینی برای اثربخشی در فعالیت های اجتماعی انجام داده و نقش مسئولیت در انتخاب را ممارست می‌کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی نیز در این نشست گفت: دانش‌آموزان با حضور در انتخابات شوراهای دانش‌آموزی با نحوه صحیح تبلیغات و پاسخ مثبت به رای دادن آشنا می‌شوند.

«شهریار فولادوند» افزود: با برگزاری انتخابات شوراها و تمرین انتخابات نحوه صحیح تبلیغات و ارایه توانمندی‌های فردی برای در معرض رای گذاشته شدن دنبال می‌شود.

وی ادامه داد: مشارکت دانش‌آموزان در تصمیم‌سازی و حضور در فعالیت‌های اجتماعی از دیگر اهداف برگزاری انتخابات شوراها در مدارس است و نسل جوان با حضور در این انتخابات، شرکت در مسایل اجتماعی دخیل در تعیین سرنوشت خود و جامعه را تمرین می‌کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی زمینه‌سازی برای تحصیل تمامی دانش‌آموزان در نقاط مختلف کشور و استان را از جمله برنامه‌های اولویت دار وزارت آموزش و پرورش دانست و گفت: در راستای تحقق این اهداف آموزش و پرورش با مشکلاتی مواجه است و رفع این تنگناها و مشکلات در دستور کار این نهاد قرار دارد.

۲۲۷ هزار دانش‌آموز در ۲۲۶۹ مرکز آموزشی در استان مرکزی به تحصیل اشتغال دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =