یکهزار سرباز در استان بوشهر آموزش مهارتی را فرامی‌گیرند

بوشهر- ایرنا- رئیس جهاد دانشگاهی استان بوشهر گفت: یکهزار سرباز در این استان در مرحله نخست طرح سرباز مهارت آموزش‌های فنی وحرفه ای را فرامی‌گیرند.

علی احمدی زاده روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: سربازان در قالب طرح سرباز ماهر مهارت‌های عمومی حوزه کارآفرینی، اشتغال و مهارت‌های عمومی زندگی را فرامی‌گیرند.

وی بیان کرد: تلاش شده آموزش کاربردی سربازان به منظور یادگیری مهارت‌های مرتبط با اشتغال، کارآفرینی و مهارت‌های زندگی در ایجاد شرایط مناسب زندگی برای شرکت کنندگان در این دوره تاثیرگذار باشد. 

احمدی‌زاده گفت: آشنایی با اصول رزومه نویسی و مصاحبه شغلی، آشنایی با مراکز و برنامه‌های حمایتی کسب و کار، آشنایی با مراحل راه‌اندازی کسب و کارهای خرد، آشنایی با کلیات با زندگی شغلی، آمادگی و برنامه ریزی شغلی، قوانین و مقررات کسب و کار و مهارت‌های بازاریابی و فروش از اهم سرفصل‌های دوره مهارت‌های عمومی حوزه اشتغال و کارآفرینی است.

وی همچنین آشنایی با مهارت‌های مدیریت هیجان و مقابله با استرس، تصمیم گیری و مدیریت زمان، خودآگاهی، ارتباط موثر و روابط بین فردی، تفکر انتقادی، همدلی، مبانی ازدواج، تفکر خلاق و حل مسئله را  از سرفصل‌های دوره آشنایی با مهارت‌های زندگی عنوان کرد.

رئیس جهاددانشگاهی استان بوشهر یادآور شد: طرح ملی سرباز مهارت از پروژه‌های شاخص جهاد دانشگاهی است که بر اساس تاکید و دغدغه رهبر معظم انقلاب مبنی بر استفاده بهینه از دوران خدمت وظیفه طراحی و برنامه‌ریزی شده است.

احمدی‌زاده گفت: مرحله اول طرح سرباز مهارت با همکاری ستاد کل نیروهای مسلح و اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر اجرایی شده‌است، اما اجرای مرحله دوم‌ این طرح در سال جاری به‌علت عمل نکردن به تعهدات و  همراهی نکردن از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان، با ابهام روبرو شده‌است. 

طبق قرارداد با وزارت ورزش و جوانان، جهاددانشگاهی با همکاری ستاد کل نیروهای مسلح و قرارگاه مرکزی مهارت کارکنان وظیفه آموزش ۱۶ هزار سرباز وظیفه در کشور را بر عهده گرفته است که در طرح سرباز مهارت هر سرباز سرجمع ۸۰ ساعت آموزش می‌بیند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =