ماشین‌آلات جدید راهداری در جاده‌های کوهستانی مازندران مستقر شد

ساری - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران از خرید ۱۸دستگاه ماشین‌آلات جدید و استقرارشان در محورهای اصلی کوهستانی استان خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه روابط‌عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران عباسعلی نجفی گفت که ماشین‌آلات جدید با تخصیص از محل اعتبارات ملی و استانی خریداری و در محورهای اصلی سوادکوه، هراز، کندوان ،کیاسر و محور کوهستانی بلده نور مستقر شد.

وی ماشین آلات جدید را شامل چهار دستگاه گریدر، پنج دستگاه لودر، ۶ دستگاه کامیون ۱۰ چرخ ، یک دستگاه بیل مکانیکی و ۲ دستگاه بیل بکهو اعلام کرد.

نجفی با اعلام این که با خرید این تجهیزات ، اکنون میزان آمادگی و ارایه خدمات راهداری در محورهای پرتردد و برفگیر استان در حد مطلوب است، گفت: برای آمادگی بیشتر ارائه خدمات در فصل زمستان نوسازی، رنگ‌آمیزی، به‌روزرسانی تجهیزات سرمایشی و گرمایشی راهدارخانه‌ها نیز انجام شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران افزود: همچنین در زمینه البسه راهداری نیز باتوجه به اعتبارات و برنامه پیش‌بینی شده،‌ کلیه راهداران پرتلاش ملبس به لباس و پوشش راهداری شده‌اند.

وی اجرای پدافند غیر عامل راهداری زمستانی و پشتیبانی به صورت پهباد را از برنامه‌های اولویت‌دار حوزه  راهداری مازندران عنوان کرد و توضیح داد: به همین منظور ایستگاه‌هایی برای  پوشش پهبادها  در نظز گرفته شده است  که در صورت نیاز از امکانات هوانیروز و پتانسیل‌های هوایی در جهت سرعت‌ بخشیدن به خدمات‌رسانی، دریافت اطلاعات و آمار تردد در محورها و گره های ترافیکی و مشکلات احتمالی در راههای مواصلاتی، استفاده شود.

نجفی اظهار داشت:  براساس حجم ترافیک ورودی و خروجی محورهای شریانی و استراتژیک بودن محورها ، تداوم روند نوسازی ناوگان راهداری از برنامه های این اداره کل است.

طبق آمار رسمی از فرماندهی انتظامی استان مازندران در ۶ ماهه امسال بیش از ۳۳۱میلیون تردد در محورهای مختلف استان به ثبت رسیده است.

مازندران ۱۰ هزار و۴۰۰ کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان حدود سه هزار کیلومتر آن محور های اصلی است ،کندوان، هراز ، سوادکوه سه محور اصلی ارتباط مازندران با پایتخت و غرب کشور است و محور کیاسر هم ارتباط این استان را با سمنان برقرار می کند. این محورها در عین حال یکی از مهم ترین مسیرهای گردشگری مازندران به شمار می روند.
همچنین ۲ محور در شرق و غرب استان راه ورودی مازندران از استان گلستان و گیلان می باشد.

۳۳۵کیلومتر از راههای مازندران کوهستانی و برف گیر هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =