۳۸ میلیارد ریال تسهیلات صندوق کارآفرینی در میامی پرداخت شد

شاهرود - ایرنا - رئیس صندوق کارآفرینی امید میامی گفت : امسال ۳۸ میلیارد ریال تسهیلات صندوق کارآفرینی امید در سطح این شهرستان پرداخت شده است.

احمد عجمی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از مجموع تسهیلات صندوق کار افرینی امید ۳۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال دربخش اشتغالزایی و یک میلیاردو ۳۵۰ میلیون ریال وام ضروری پرداخت شده است.

وی گفت : این میزان تسهیلات در قالب ۲۲ طرح اشتغالزایی پرداخت شده که ۴۱ تن بصورت مستقیم مشغول به کار شده اند.

عجمی ادامه داد : تسهیلات پرداختی در زمینه کشاورزی و دامپروری ، صنعت ، خدمات و تولیدی صنعتی از جمله تولید پوشاک ، تولید مس ، کشت زعفران ، پرورش دام و بوم گردی پرداخت شده است.

رئیس صندوق کارآفرینی امید میامی گفت : تسهیلات برای ایجاد کارآفرینی در روستاهای کلاته اسد، پل ابریشم ، بکران ، هونستان ، ارمیان ، استربند در بخش مرکزی و حسین آباد ، نردین ، گلستان ، کرنگ و رضوان در بخش کالپوش و شهر میامی پرداخت شده است.

عجمی افزود: ۲۰ طرح مصوب دیگر نیز در مرحله بررسی تسهیلات قرار دارد که با دریافت ۱۸ میلیارد ریال زمینه اشتغال در این شهرستان فراهم می شود. وی افزود : صندوق کار آفرینی امید به عنوان بازوی دولت در حمایت مالی قرض الحسنه در حال فعالیت است .

عجمی در ادامه با اشاره به اعطای تسهیلات قرض الحسنه در طرح پایانه های فروشگاهی (POS) اظهارداشت : فعالان کسب و کار در حوزه های تولید، توزیع و فروش انواع محصولات و کالاها، که از دستگاه POS( ثابت و سیار ) صندوق کارآفرینی امید استفاده نمایند می توانند تا سقف ۲۰۰ میلیون ریال از تسهیلات قرض الحسنه صندوق بهره مند شوند.

وی گفت : دستگاه های پوز ثابت به صورت رایگان تحویل افراد می گردد .

صندوق کار آفرینی امید فروردین ماه سال در شهرستان میامی افتتاح شده است.

۸۸ درصد مردم شهرستان میامی در روستاها زندگی می کنند و شغل اصلی مردم کشاورزی و دامپروری است.

شهرستان میامی با جمعیتی بیش از۴۰ هزارتن با دو بخش مرکزی وکالپوش در شرق استان سمنان قرار دارد. 

اخبار مرتبط