۵۴ کیلومتر خط انتقال آب روستایی در همدان بهره‌برداری شد

همدان - ایرنا - کارشناس نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه شرکت آب و فاضلاب روستایی همدان از اجرای ۵۴ کیلومتر خط انتقال آب از ابتدای سال جاری تا پایان مهر ماه در روستاهای این استان خبر داد.

محمد رنجبرکرمی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه ۲ حلقه چاه در ملایر، یک حلقه در نهاوند، یک حلقه در کبودراهنگ، ۲ حلقه در رزن و ۲ چاه نیز در فامنین حفر و تجهیز شدند.

وی با بیان اینکه شرکت آب و فاضلاب روستایی در بازه زمانی یاد شده در خصوص اصلاح و بازسازی شبکه‌های آبرسانی نیز اقدامات لازم را عملیاتی کرده‌است، عنوان کرد: برهمین اساس در هفت ماه گذشته سال جاری در سطح استان، ۱۰.۵ کیلومتر شبکه آبرسانی با اعتبار یک میلیارد و ۷۴ میلیون تومان، اصلاح و بازسازی شد.

رنجبر کرمی افزود: از جمله این موارد می توان به اصلاح و بازسازی ۷.۶ کیلومتر از شبکه روستای تفریجان با اعتبار بیش از ۹۰۰ میلیون تومان، بازسازی و نوسازی ۱.۵ کیلومتر شبکه آبرسانی روستای ده سرخه با اعتبار ۹۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و توسعه ۲ هزار و ۹۹۵ متر شبکه روستای سولیجه اشاره کرد.  

وی اظهار داشت: در حوزه اجرای خطوط انتقال نیز در مجموع ۵۴.۵ کیلومتر خط انتقال در بازه زمانی هفت ماهه سال جاری، اجرا و به بهره برداری رسید.

کارشناس نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه شرکت آب و فاضلاب روستایی همدان ادامه داد: از جمله این موارد می توان به اجرای بیش از ۲۲ کیلومتر خط انتقال در رزن با اعتبار ۱۹۰ میلیون تومان و اجرای بیش از ۲ کیلومتر خط انتقال در نهاوند با اعتبار ۱۰۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان اعتبار اشاره کرد.

اجرای ۵۳۰ متر خط انتقال در اسدآباد با اعتبار ۵۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، اجرای سه کیلومتر خط انتقال در ملایر، اجرای یک کیلومتر خط انتقال در همدان با اعتبار ۱۵۸ میلیون تومان و اجرای ۲۵ کیلومتر خط انتقال در مجتمع عظیم دره شهرستان کبودراهنگ از دیگر طرح هایی است که وی به آن اشاره کرد.

رنجبرکرمی اضافه کرد: در بازه زمانی یاد شده لایروبی چشمه‌ها در روستاهای علی‌آباد و ورکانه، لایروبی چاه شماره یک و ۲ روستای هریان با اعتبار ۳۱ میلیون تومان، لایروبی چشمه دهنو علیا، لایروبی چاه شماره ۲ روستای باباقاسم و لایروبی قنات ۱.۵ کیلومتری روستای اشتران، لایروبی و بهسازی چشمه روستا گشانی و لایروبی چاه روستای امیر آباد با اعتباری افزون بر ۶۰ میلیون تومان محقق شده است.  

وی گفت: ۲۸ هزارو ۱۷۵ متر شبکه با اعتبار ۲ هزار و ۲۹۶ میلیون تومان در روستاهای سیراوند، کمک سفلی، سولیجه و جزوان توسعه یافت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =