هفته وحدت از برکات انقلاب اسلامی است

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه؛ هفته وحدت را از برکات انقلاب اسلامی دانست و گفت: هفته وحدت یک راهبرد دائمی و ماندگار مبتنی بر عقلانیت و حفظ منافع جوامع اسلامی است.

حجت الاسلام اسماعیل قبادی روز یکشنبه به مناسبت هفته وحدت در گفت و گو با ایرنا افزود: تمامی بزرگان اسلام بر وجود هفته وحدت در جوامع اسلامی تاکید فراوان دارند و آن را باعث شکست تمام دشمنان اسلام می دانند.

وی در ادامه حفظ وحدت، اتحاد و انسجام جوامع اسلامی برای پیروزی بر دشمنان اسلام را بسیار ضروری دانست و گفت: دشمنان اسلام برای حفظ منافع خود در جوامع اسلامی درصدد تفرقه هستند، زیرا با تفرقه می تواننددر جوامع اسلامی نفوذ کرده و منافع شان را تامین و حفظ کنند.

قبادی در پایان وجود مقدس پیامبر اسلام (ص)  را مایه وحدت تمام مذاهب و اقوام اسلامی عنوان کرد و گفت: همه مذاهب حول محور پیامبر عظیم شان اسلام (ص) گردهم آمده اند.

 فاصله میان ۱۲ ربیع‌االاول که سالگرد ولادت پیامبر اکرم (ص) بنابر روایات اهل سنت می باشد تا ۱۷ ربیع الاول که تاریخ ولادت حضرت محمد (ص) بنابر روایات موجود در شیعه است، از سوی امام خمینی (ره) به عنوان هفته وحدت نامگذاری شده است؛ هفته وحدت امسال با نام جشن‌های بهار مهربانی برگزار می‌شود.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت، ۱۴ شهرستان و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا دارد. 

سرخط اخبار استان‌ها