۱۹ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۰۷
کد خبرنگار: 1383
کد خبر: 83548236
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

هوای پایتخت همچنان ناسالم است

تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز یکشنبه با قرار گرفتن بر روی شاخص لحظه‌ای ۱۰۱ از نظر غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون همچنان در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس (از جمله بیماران ریوی و قلبی) است.

به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، متوسط میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز با کاهش ۹ واحدی بر روی شاخص ۱۰۱ قرار گرفت.

در همین مدت، شاخص غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون عدد ۶۵ و منواکسید کربن عدد ۲۹ است.

ایستگاه های شهر ری (منطقه ۲۰)، فرمانداری شهرری (منطقه ۲۰) و  پارک قائم (منطقه ۱۸) به ترتیب با شاخص های ۱۳۵، ۱۳۷ و ۱۲۸ در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران داشته‌اند.

همچنین در این مدت، ایستگاه‌های اقدسیه (منطقه ۱)، پونک و شهرداری منطقه۲ هر سه با شاخص ۵۹ دارای کمترین آلایندگی را نشان می‌دهد.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =