تجزیه قومی توطئه دشمن برای گسست وحدت امت اسلامی است

سنندج - ایرنا - امام جمعه موقت سنندج و عضو شورای افتا کردستان گفت: دشمن در زمان حاضر برای از بین بردن وحدت اسلامی و شکست پیروان این دین به توطئه جدیدی تحت عنوان تجزیه قومی امت اسلامی روی آورده است.

ماموستا سیدمحسن حسینی روز یکشنبه در همایش پیامبر اکرم ص،  رهبری، اتحاد ملی و اقتدار امت اسلامی و امت اسلامی که با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و حجت الاسلام محمد قمی رییس سازمان تبلیغات اسلامی در سنندج برگزار شد با اشاره به موفقیتهای پیامبر اکرم (ص) در دعوت مسلمانان به وحدت اظهار داشت: به گواه مفسران و علمای مذاهب شیعه و سنی عدم جغرافیا نگری و ملی نگر نبودن پیامبر اکرم (ص) مهمترین دلیل موفقیت نهضت ایشان است.

امام جمعه موقت سنندج در خصوص اهمیت وحدت در جامعه اسلامی افزود: در ۴۰ سال عمر با  برکت انقلاب اسلامی به دلیل اینکه بنیانگذار این نظام، امام راحل و رهبر معظم انقلاب در مساله دین اسلام ملی گرایی و مذهب گرایی نداشتند، توانستیم تمام توطئه ها را خنثی کنیم.

ماموستا حسینی اضافه کرد: فتوای امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص مقدسات اهل سنت و اهمیت ارج نهادن به آن شهامتی بزرگ و ستودنی در راستای تحکیم وحدت در امت اسلامی است.  

وی یادآور شد: امروز دشمن به دنبال اختلاف افکنی بین امت اسلامی با مساله قومی گرایی هستند و در آخرین اقدام خود مساله تُرک و کُرد را در جامعه مطرح کردند که باید توجه داشته باشیم همه حافظ دین و انقلاب هستیم و قوم گرایی در برابر وحدت امت اسلامی توانایی عرض اندام ندارد.

ماموستا حسینی تاکید کرد: با توجه به این توطئه ها، امروز رسالت وزارت کشور بزرگ و مهم است چرا که رهبر اعتمادی که به دولت کرده را باید جواب داده تا همه پیرو خط ولایت فقیه باشیم و مقابل توطئه دشمنان بایستیم.

امام جمعه موقت سنندج با اشاره به اینکه وزیر کشور در سفر ۲ روزه خود به کردستان دنبال رفع مشکلات مردم هستند،  گفت: بیشتر علمای اهل سنت فاقد مسکن هستند و انتظار می‌رود این مشکل از سوی مسئولان کشور مورد توجه قرار گرفته و برای رفع آن تدبیری بیندیشند.

ماموستا حسینی افزود: علمای اهل سنت مرکز بزرگ اسلامی را برای خود دارالعما،  دارالعماره و دارالتدریس قرار داده و به خدمت خلق خدا مشغول هستند اما لازم است که منزلی برای اسکان شان داشته باشند.

علما حافظ وحدت اسلامی هستند
امام جمعه اهل تشیع کامیاران نیز در این همایش با اشاره به نقش علمای اسلام برای ایجاد وحدت در جامعه گفت: این افراد در طول تاریخ به گونه ای رفتار کرده که مال و ناموس امت اسلامی در خلال حفظ وحدت به درستی حفظ شود.
حجت اسلام احمد زارعی افزود: انقلاب اسلامی نیز در دوران حیات خود توانسته بی‌نظیرترین وحدت ها را در کشور حاکم کرده و همزیستی مسالمت آمیزی را بین ادیان و مذاهب مختلف در کشور ایجاد کند.
وی یادآور شد: با تاسی از رهبری های داهیانه امام راحل و هدایت های هوشمندانه رهبر معظم انقلاب اسلامی در کردستان به عنوان یک استانی که مجموعه ای از اهل سنت و تشیع را در خود جای داده فضای همدلی و هم افزایی به خوبی مشاهده می شود.
حجت الاسلام زارعی با بیان اینکه نمونه این همدلی‌ها در اعیاد و مراسم مذهبی و حماسه های ملی به خوبی مشاهده می‌شود،  اضافه کرد: برای ارتقای وحدت هر چقدر بتوانیم عقلانیت در جامعه را بالا ببریم می توانیم پایه های وحدت در اسلام را تقویت کنیم.
وی گفت: ایجاد زیرساخت‌های علمی از جمله کتابخانه های تخصصی، پرورش اندیشمندان، احداث و تجهیز مدارس علیمه و توجه به معیشت علمای دینی از جمله مواردی است که می توان با تامین آن به تحکیم پایه های وحدت دست یافت.

بنابر روایات اهل سنت ۱۲ ربیع الاول و طبق روایات اهل تشیع ۱۷ ربیع الاول ولادت پیامبر(ص) است این ایام با تدبیر امام خمینی (ره) به عنوان هفته وحدت نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =