وحدت کشورهای اسلامی، قدرت‌های بزرگ را با خود همراه کرده است

سنندج - ایرنا - نماینده ولی فقیه در کردستان گفت امروز به هم پیوستگی و وحدت کشورهای اسلامی باعث شده تا قدرت‌های بزرگ جهانی بخواهند خود را به این جریان پیوند داده و همراه کنند.

آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی روز یکشنبه در همایش پیامبر اعظم(ص) رهبری، اتحاد ملی و اقتدار امت اسلامی با بیان اینکه یکی از مسائل اصلی و اساسی جهان اسلام، وحدت است که به فرموده قرآن کریم نعمت بزرگ و عامل قدرت جهان اسلام است،  افزود: اگر از هم جدا باشیم قدرت شکست پذیری ما بیشتر بوده و دشمن بر ما مسلط می‌شود
نماینده ولی فقیه در کردستان به خدمات امام راحل به جهان اسلام برای تقویت وحدت اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: هفته وحدت فرصتی برای یادآوری این ارزش است تا محورهای وحدت اسلامی برای همگان بازگو شوند چون جهان اسلام از یک ریشه است و منافع و دشمنان مشترکی دارند.
آیت‌الله حسینی شاهرودی با بیان اینکه وحدت و همدلی امروز بیش از هر زمان دیگری برای جوامع اسلامی و مسلمانان ضروری است، اضافه کرد: خدماتی همانند تشکیل مجمع جهانی تقریب اسلامی، کنفرانس وحدت اسلامی و دیگر مجامع باعث شد تا جریان مقاومت اسلامی به راه افتد و مقابل ا   ست کبار و صهیونیست بایستد.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با تبریک فرا رسیدن هفته وحدت یادآور شد: پیامبر رحمت (ص) وظیفه داشت تا بشریت را از جهل و تاریکی نجات داده و به سوی نور رهنمون سازد.

راه‌اندازی دانشگاه بین المللی جامعه‌المصطفی
آیت‌الله حسینی شاهرودی با اشاره به راه‌اندازی مرکز تخصصی امام شافعی در سنندج گفت: این مرکز با برگزاری اولین دوره های آموزشی در سطح کشور خدمات علمی و فقعی شایانی برای طلاب علوم دینی دارد.
وی به فعالیت دانشگاه تقریب مذاهب اسلامی و دانشگاه ادیان در استان اشاره کرد و افزود: شعبه دانشگاه بین‌المللی جامعه المصطفی در سنندج راه‌اندازی می‌شود که این دانشگاه از طلاب نقاط مختلف پذیرش خواهد داشت و بستر خوبی برای رشد علمی طلاب شافعی مذهب خواهد بود.

تاسی از سیره نبوی مهمترین رکن تحکیم وحدت است 
رییس سازمان تبلیغات اسلامی کشور هم در این مراسم گفت: تاسی از سیره نبی مکرم اسلام (ص) مهمترین رکنی است که می توان با آن در بین مذاهب مختلف اسلامی وحدت را تحکیم داد.
حجت اسلام محمد قمی اظهار داشت: تمام برداران اسلامی دشمن مشترک و هدف مشترک دارند که به کمک خدا و متاسی به سیره انبیا و اولیای الهی،  قلب ها و اراده ها را به هم پیوند می زنیم تا در مسیر ساختن یک ایران آباد و پر از رحمت و نورانیت پیامبری گام های مشترک برداریم.
وی اضافه کرد: امام راحل یکی از افرادی است که بهترین تاسی را از رفتار و فرهنگ پیامبر اکرم (ص) گرفته و توانستند رویه وحدت و برداری را دین اسلام و کشور اسلامی ایران تحکیم بخشند.
وی افزود: در زمان حاضر نیز با توجه به اهمیت وحدت در ادامه حیات دین اسلام و انقلاب اسلامی ایران همه باید با اخوت و برادری که داشته اند گام بردارند.

بنابر روایات اهل سنت ۱۲ ربیع الاول و طبق روایات اهل تشیع ۱۷ ربیع الاول ولادت پیامبر(ص) است این ایام با تدبیر امام خمینی (ره) به عنوان هفته وحدت نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =