دوومیدانی‌کار نابینا: بدون اردوی متمرکز پارالمپیکی شدم

تهران- ایرنا- دارنده مدال طلای پرتاب وزنه قهرمانی جهان گفت: اردوی متمرکز نداشتم و تنها با مربی شخصی خودم به مدال طلا و سهمیه پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو رسیدم.

«مهدی اولاد» روز یکشنبه پس از کسب مدال طلای مسابقات دوومیدانی قهرمانی جهان که در کشور امارات در حال برگزاری است در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برای کسب این مدال تلاش‌ زیادی کردم و اردوهایم غیرمتمرکز و زیر نظر مربی شخصی بود. با توجه به اینکه رقابت‌های جهانی امارات گزینشی پارالمپیک به شمار می‌رفت، کسب عنوان در آن سخت به شمار می‌رفت. همه رقیبان اصلی من از کرواسی و برزیل حضور داشتند.

وی افزود: «نورمحمد آرخی» ملی‌پوش کشورمان نیز یکی از جدی‌ترین حریفانم بود. با وجود این سه ورزشکار توانستم ضمن کسب مدال طلا سهمیه پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو را نیز کسب کنیم. البته خوشحالم که آرخی دیگر ملی‌پوش ایران با قرار گرفتن در رده چهارم جواز حضور در توکیو را به دست آورد.

اولاد در پرتاب وزنه عنوان قهرمانی را کسب کرد. او روز چهارشبه باید در مسابقه پرتاب دیسک به مصاف حریفان خود برود.

وی با گلایه از شرایط مسابقات در کشور امارات متحده عربی گفت: در این دوره از رقابت‌ها شرایط میزبانی و داوری در سطح پایینی قرار داشت.

دارنده مدال طلای پرتاب وزنه‌ قهرمانی جهان با اشاره به در پیش بودن پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو ادامه داد: ماه‌های منتهی به پارالمپیک برای تمام وزرشکاران سخت است، زیرا باید تمرکز خود را بر روی کسب سکو در بزرگترین تورنمنت ورزشی جهان بگذارند. من از سه سال پیش برای رسیدن به طلای پارالمپیک برنامه‌ریزی کردم. در فصل سرما باید برای ادامه تمرینات به کیش بروم. در سال ۱۳۹۹ نیز به احتمال زیاد باید یک اردوی خارج از کشور برگزار کنیم.

او در زمینه مشکلش با هیات استان تهران عنوان کرد: با توجه به شرایط به وجود آمده، مجبور شدم تغییر استان دهم و الان زیر نظر هیات استان فارس فعالیت می‌کنم و برای این استان مسابقه خواهم داد. امیدوارم وزارت‌ ورزش، کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون ها تمام تلاش خود را برای پشتیبانی از ورزشکاران انجام دهند.

اولاد در زمینه نتایج دیگر ورزشکاران این رشته گفت: «نورمحمد آرخی» عنوان چهارم و جواز حضور در پارالمپیک را در رشته پرتاب وزنه کسب کرد. «وحید نجمی» نیز با بدشانسی دچار سرما خوردگی شد و با وجود آنکه بین نفرات اول تا سوم قرار داشت اما بدن او خالی کرد و در نهایت در جایگاه هشتم قرار گرفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha