تسهیلات قرض‌الحسنه برای متقاضیان سفر از فرودگاه سمنان

سمنان- ایرنا- فرماندار سمنان گفت: تسهیلات قرض‌الحسنه با رویکرد حمایت از تداوم پروازهای فرودگاه سمنان در اختیار افراد متقاضی سفر از فرودگاه سمنان پرداخت می‌شود.

سید عباس دانایی عصر یکشنبه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به منظور حمایت از رونق فرودگاه سمنان و استقبال مردم از پروازها برنامه‌ریزی شده است.

فرماندار سمنان ادامه داد: برای پرداخت تسهیلات قرض الحسنه با دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌ها و بانک ملی هماهنگ شده است.

وی تصریح کرد: هماهنگی با روسای دانشگاه‌ها، کمیته رفاه دستگاه اجرایی و مدیران اجرایی استان سمنان به منظور استفاده از فرودگاه سمنان انجام شده و بر اساس برنامه‌ریزی ها، اعضای هیات علمی، کارکنان دانشگاه‌ها و دستگاه‌های اجرایی می توانند بلیت هواپیما خریداری کنند و بهای بلیت  از حقوقشان کسر شود.

فرماندار سمنان بیان کرد: فرودگاه نقشی مهم در توسعه استان و شهر دارد و تداوم و افزایش پرواز از فرودگاه سمنان منوط به توسعه و استقبال مردم از پرواز و خرید بلیت است.

دانایی خاطرنشان کرد: پرواز از فرودگاه شهر سمنان به مقصد کیش و عسلویه در صورت استقبال و درخواست مردم برقرار می‌شود و در صورتی که پروازهای داخلی مورد حمایت مردم قرار بگیرد، با تکمیل ترمینال فرودگاه سمنان تا پایان امسال، در مرحله بعدی برقراری پرواز بین‌المللی برنامه‌ریزی‌ می‌شود.

چهاردهم آبان ۹۸، اولین پرواز هواپیمای مسافربری از فرودگاه سمنان به مقصد مشهد مقدس انجام شد که اولین پرواز از دوره ۶ ماهه پرواز در این مسیر است. 

پرواز از سمنان به سمت مشهد ساعت ۱۲ و ۴۰ دقیقه در روزهای سه‌شنبه و جمعه برقرار است و بهای بلیت تصویب شده در شهر سمنان به ازای هریک نفر سه میلیون و ۵۸۰ هزار ریال و برای افراد زیر ۱۲ سال قیمت بلیت نیم‌بها است.

هواپیمای در نظر گرفته شده برای پروازهای سمنان به مشهد از نوع Atr ۷۲ و ظرفیت آن ۶۵ نفر است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها