انسداد حدود ۲ هزار و ۹۰۰ حلقه چاه غیرمجاز در آذربایجان‌غربی

ارومیه – ایرنا – مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی گفت: ۲ هزار و ۸۹۰ حلقه چاه غیرمجاز از ابتدای سال گذشته برای صرفه‌جویی در مصرف آب‌های زیرزمینی در استان مسدود شده است.

کیومرث دانشجو روز شنبه در آیین تودیع و معارفه مدیر امور منابع آب چالدران افزود: از این تعداد ۲ هزار و ۶۹۰ حلقه طی سال گذشته و ۲۰۰ حلقه نیز در سال جاری مسدود شده است.

وی اضافه کرد: علاوه بر آن در این مدت ۱۸ دستگاه که برای حفاری چاه در مناطق مختلف آذربایجان غربی مورد استفاده قرار می گرفت، توقیف شده است.

وی بیان کرد: جلوگیری از برداشت غیر مجاز از منابع زیر زمینی و تامین حق‌آبه دریاچه ارومیه مهمترین اهداف اجرای این طرح در آذربایجان غربی به شمار می رود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین ماموریت های این شرکت، لایروبی رودخانه هاست، گفت: امسال ۱۰۷ کیلومتر رودخانه در استان تحت عملیات قرار گرفته و ۳۰ کیلومتر نیز تا پایان لایروبی می شود.

در این جلسه که فرماندار چالدران نیز حضور داشت، جعفر دلایی میلان به عنوان رییس جدید اداره امور آب چالدران معرفی و از هاشم نجف زاده رییس سابق این اداره قدردانی شد.

طبق برخی آمار، حدود ۸۰ هزار چاه در آذربایجان غربی وجود دارد که بخش مهمی از آن، غیرمجاز بوده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha