انصاری‌فرد: دلیلی بر محرومیت کالدرون وجود ندارد

تهران- ایرنا- مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در واکنش به محرومیت سرمربی این تیم گفت: کالدرون هیچ تهمتی نزده بود و دلیلی برای محرومیت او وجود نداشت.

محمدحسن انصاری‌فرد با اشاره به محرومیت گابریل کالدرون سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: کمیته انضباطی بر اساس مصاحبه کالدرون با روزنامه ایران ورزشی و ایرنا تصمیم‌گیری کرده و این در حالی است که در فایل صوتی و نسخه مکتوب مصاحبه هم مشخص است که او هیچ تهمتی به باشگاهی نزده و فقط درباره تصمیم‌هایی که در بازی استقلال و پارس جنوبی گرفته شده ابراز نگرانی کرده است و در مبحث دیگری هم گفته دوست دارم چه ببازم و چه ببرم در زمین باشد.

وی ادامه داد: در دفاعیه‌ای که کالدرون برای کمیته انضباطی فدراسیون ارسال کرده هم آمده که روی سخن او با باشگاه خاصی نبوده و همان‌طور که بعد از آن هم در نشست‌های خبری اشاره کرده فقط درباره تصمیم‌هایی که کارشناسان داوری هم درباره آنها صحبت کرده بودند، ابراز نگرانی و تعجب کرده بود و ما از این تصمیم کمیته انضباطی متعجب هستیم.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس تاکید کرد: کمیته انضباطی در حالی این رای را بر اساس شکایت باشگاه استقلال صادر کرده که این باشگاه حق دادرسی برای رسیدگی به این پرونده را پرداخت نکرده اما قبل‌تر از این یکی از شکایت‌های باشگاه پرسپولیس به دلیل پرداخت نشدن حق دادرسی از سوی کمیته انضباطی پیگیری نشده بود و این یک تبعیض بزرگ از سوی کمیته انضباطی و نشان دهنده رویه موجود و تفاوت در نگاه‌ها است.

انصاری‌فرد تصریح کرد: پیش از این و در فصل گذشته بعضی افراد تهمت‌های سنگینی به پرسپولیس از جمله مهندسی نتایج و حمایت از تیم زده بودند که در برخی مواقع در آن اظهارات، توهین و تهمت‌های سنگینی به برگزار کنندگان مسابقات لیگ و مسئولان فدراسیون زده شده بود اما هیچ برخوردی با آنها نشده بود. اما الان که سرمربی پرسپولیس فقط درباره تصمیم‌های داوری یک بازی که همه کارشناسان داوری روی آن صحه گذاشته صحبت کرده و به صورت مستقیم شخص یا باشگاهی را مخاطب قرار نداده، بلافاصله او را محروم می‌کنند. چه طور به اتهامات مشخص و واضح و سنگین رسیدگی نمی‌شود اما یک اظهار نظر کالدرون به عنوان اتهام تلقی شده و بدون توجه لازم به دفاعیه او را محروم می‌کنند؟

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت :کاری با گذشته ندارم اما بنده به طور جدی پیگیر این مسائل هستم و هر فردی هم علیه پرسپولیس اتهامی بزند شکایت می‌کنیم و نمی‌گذاریم هجمه‌ها بیش از این علیه پرسپولیس سنگین شود و از طرفی هم این‌گونه حق پرسولیس ضایع شود. بنده با مستندات هم به کمیته انضباطی می روم.

و ی ادامه داد: هم به ملاقات حیدر بهاروند رییس سازمان لیگ خواهم رفت و هم با کمیته داوران مکاتبه می‌کنیم و مستندات می‌فرستیم که چه میزان از داوری سود و ضرر داشته‌ایم و برخی تیم‌ها تا چه حد مثل داوری در نحوه متفاوت بلیط فروشی در لیگ و برنامه بازی‌ها منتفع شده اند. علاوه بر این درباره برنامه مسابقات و چینش بازی ها با سهیل مهدی مسئول جدید برگزاری مسابقات صحبت خواهیم کرد چرا که پرسپولیس در همه ابعاد متضرر شده و برای تک تک این حرف ها هم مستند داریم و همچون برخی دنبال فرافکنی و توجیه هم نیستیم.

انصاری‌فرد خاطرنشان کرد: با مهدی تاج هم صحبت خواهم کرد و امیدوارم جلوی تکرار این روند صدور احکام تند و سخت‌گیرانه علیه پرسپولیس و مماشات با تخلف دیگر تیم‌ها گرفته شود چون بیش از این نمی‌توان منتفع شدن برخی تیم‌ها و متضرر شدن پرسپولیس را تحمل کرد. امیدواریم در لیگ شرایط عادلانه برای رقابت وجود داشته باشد.  این موضوع مهمی است که متاسفانه اکنون در پی برخی تصمیمات و اتفاقات رخ داده وجود ندارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =