کمپ تمرینی بارسا محل تجمع معترضان علیه سفر «مسی» و «سوارز» به تل‌آویو

تهران- ایرنا- فعالان حقوق بشر به منظور اعتراض به تصمیم تیم‌های ملی آرژانتین و اروگوئه مبنی بر برگزاری بازی دوستانه در تل آویو در کمپ تمرینی باشگاه بارسلونا جمع شده و از «لیونل مسی» و «لوئیس سوارز» خواستند تا این دیدار را تحریم کنند.

دیدار دوستانه تیم‌های ملی آرژانتین و اروگوئه که انتظار می‌رود با حضور ۲ ستاره بارسلونا یعنی «لیونل مسی» و لوئیس سوارز همراه باشد، قرار است ۱۹ نوامبر (سه‌شنبه ۲۸ آبان‌ماه) در تل‌آویو برگزار شود.

با این وجود، با توجه به اینکه رژیم صهیونیستی به نقض مکرر حقوق بشر در فلسطین اشغالی محکوم است، در رابطه با رویدادهایی که قرار است در این منطقه برگزار شود همواره اعتراضاتی عمومی صورت می‌گیرد.

و این بار نیز تفاوتی ندارد؛ گروهی از فعالان حقوق بشر روز گذشته در کمپ تمرینی باشگاه بارسلونا گرد هم آمده و این در حالی بود که آبی اناری‌ها مشغول تمرین بودند.

معترضان در این تظاهرات در راستای حمایت از مردم فلسطین و محکوم کردن اقدامات رژیم صهیونیستی، از مسی و سوآرز خواستند تا این دیدار دوستانه را تحریم کنند.

فعالان حقوق بشر حاضر در این تظاهرات بیرون از مرکز تمرینی خوان گامپر با سر دادن شعارهایی همچون «هنوز فرصت دارید که تصمیم به نرفتن بگیرید»، «آیا اگر در زمان آپارتاید آفریقای جنوبی بود باز هم برای بازی به این کشور (آفریقا) می‌رفتید؟» و «اجازه ندهید آنها از شما برای سرپوش گذاشتن روی جنایات جنگی رژیم صهیونیستی سوءاستفاده کنند؛ بازی در نزدکی نوار غزه برگزار خواهد شد، جایی که عمدا به پای فوتبالیست‌های فلسطینی شلیک می‌شود، آیا می‌خواهید شریک جرم باشید؟» سر دادند.

معترضان معتقدند که بازیکنان حاضر در تمرین پیام آنان را «به روشنی و با صدای رسا» دریافت کرده‌اند.

این نخستین باری نیست که تلاش‌ها برای برگزاری یک دیدار فوتبال با حضور مسی در مناطق اشغالی با اعتراضات گسترده روبرو می‌شود.

تیم ملی آرژانتین پیش از این قرار بود در آستانه جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در بیت‌المقدس و در قالب یک بازی دوستانه به مصاف رژیم صهیونیستی برود اما این بازی نیز پس از اعتراضات گسترده لغو شد.

گزارش‌های غیرموثق حاکی از آن است که مسی و «خاویر ماسکرانو» تنها کسانی بودند که در آن زمان به فدراسیون فوتبال آرژانتین فشار آورده تا بازی مذکور را لغو کنند.

مسی علاوه بر این در سال ۲۰۱۴ نیز به طور علنی حمایت خود را از مردم فلسطین اعلام کرد و مصرانه خواستار اتمام خشونت‌ها در فلسطین اشغالی شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =