پیامبر اکرم(ص) شاخص‌ترین محور وحدت اسلامی هستند

زاهدان- ایرنا- فرماندار خاش سیستان و بلوچستان گفت: پیامبر اکرم( ص)با برخورداری از اخلاق برتر و حسن سلوک با انسان‌ها پیوند دهنده قلب‌ها و عامل انسجام،همبستگی و شاخص‌ترین محور وحدت در دنیای اسلام هستند.

صاحب گل صالحی روز یکشنبه در نشست هماهنگی اجرای برنامه‌های گرامیداشت هفته وحدت خاش اظهار داشت: در این ایام مساجد و حوزه‌های علمیه اهل سنت و تشیع رنگ و بوی وحدت می‌گیرند و عطر اتحاد، انسجام و اخوت جامعه را فراگیر می‌گیرد.
وی با تاکید بر ضرورت تبیین عناصر اتحاد و یکپارچگی در جامعه اسلامی افزود: تلاش علمای شیعه و سنی برای تقویت مبانی اسلامی ستودنی است اما برای خنثی کردن توطئه‌های دشمنان در این منطقه حساس ضرورت دارد علما بیش از پیش مسائل وحدت و فراهم کردن زمینه مشارکت اجتماعی را در جامعه تببین کنند.
فرماندار خاش ادامه داد: هفته وحدت فرصتی مغتنم برای تالیف قلوب و آسیب شناسی اختلافات و تشکیل نشست‌های باشکوه انسجام اسلامی است.
به گزارش ایرنا نشست ستاد شئونات فرهنگی در مناسبت‌های مذهبی خاش با حضور امامان جمعه شیعه و سنی، معتمدان، بزرگان و مسئولان در سالن اجتماعات فرمانداری خاش برگزار و در خصوص حفظ و تقویت مبانی وحدت، اخوت و برادری بحث و تبادل نظر شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =