مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی عکس رضوی تمدید شد

مشهد- ایرنا- مهلت ارسال آثار به نهمین جشنواره ملی عکس رضوی از سری برنامه‌های جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) تا ۲۵ آبان ماه جاری تمدید شد.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی عصر شنبه در نشست خبری پیرامون این جشنواره گفت: چند سال است که جشنواره سراسری عکس رضوی از سری برنامه های جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) به میزبانی تبریز برگزار می‌شود اما امسال برای نخستین بار میزبانی این جشنواره برعهده مشهد گذاشته شده است.

محمدرضا محمدی افزود: نهمین دوره از این جشنواره در سه بخش حرفه‌ای، تلفن همراه و اردوی انتخابی برنامه ریزی شده و موضوعات عکس حول ۲ محور عکاسی اجتماعی و عکاسی معماری است.

وی موضوعات بخش عکاسی اجتماعی را معارف کرامت انسانی در سیره حضرت امام رضا (ع)، آداب زیارت، نماز، دعا و نیایش، ایثار و شهادت، آیین های دینی و مذهبی در جهان اسلام و موضوعات مربوط به بخش عکاسی در هنر معماری و هنرهای اسلامی را حرم مطهر حضرت امام رضا (ع)، امامزادگان، عتبات، مساجد و حسینیه ها ذکر کرد و اظهار داشت: موضوع بخش ویژه نهمین جشنواره سراسری عکس رضوی نیز "فرهنگ حجاب و عفاف" است.

وی گفت: آخرین مهلت ارسال آثار به این جشنواره ۱۸ آبان ماه بود که با وجود تماس‌هایی که از بخش‌های مختلف هنری انجام گرفت، این مدت تا ۲۵ آبان ماه تمدید شد.

محمدی افزود: تاکنون یکهزار و ۱۶۷ اثر از عکاسان سراسر کشور به دبیرخانه نهمین جشنواره سراسری عکس رضوی ارسال شده است و داوری آثار ۲۸ آبان ‌ماه انجام می‌گیرد و اسامی منتخبین دوم آذر ماه اعلام می‌شود.

وی اظهار داشت: جوایز بخش حرفه ای این جشنواره مبلغ ۴۰ میلیون ریال به هر یک از هشت نفر برگزیده، جوایز بخش تلفن همراه ۱۰ میلیون ریال به هر یک از هشت نفر برگزیده، جوایز بخش اردویی ۱۰ میلیون ریال به هر یک از سه نفر برگزیده و جوایز بخش ویژه جشنواره نیز ۲۰ میلیون ریال به نفر برگزیده است.

وی ادامه داد: نهمین جشنواره عکس رضوی با همکاری بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) برگزار می‌شود و دبیرخانه این جشنواره در معاونت هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی مستقر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =