آستان قدس رضوی به کمک زلزله‌زدگان آذربایجان شتافت

مشهد- ایرنا- سرپرست معاونت محرومیت زدایی آستان قدس رضوی گفت: به دستور تولیت آستان قدس رضوی، امدادرسانی خادمیاران رضوی از ساعات اولیه زلزله در شهرستان میانه استان آذربایجان شرقی آغاز شد.

حامد صادقی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ساعات نخست زلزله، دست‌اندرکاران دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان آذربایجان شرقی به همراه خادمیاران مستقر در آن منطقه به مناطق زلزله زده بویژه شهرستان میانه اعزام شدند تا در ارائه کمک‌های اولیه به زلزله‌زدگان به سایر نهادها کمک کنند.

وی اظهار داشت: در این راستا به همراه ۷۰ خادمیار عازم منطقه شدیم و هم اکنون در حال برآورد خسارات و هماهنگی با سایر دستگاه‌های اجرایی و خدمت رسان هستیم.

وی گفت: خادمیاران رضوی به همراه سایر نهادهای امدادرسان در حال آواربرداری، دفن احشام ازبین رفته، تامین نیازهای غذایی و دارویی، ارائه کمک‌های فوریتی به زلزله زدگان و تامین نیازهای گرمایشی آنان برای اسکان موقت هستند.

صادقی افزود: در روزهای نخست پس از حادثه عمده کمک‌هایی که می‌توان به آسیب دیدگان ارائه داد در حد تامین نیازهای غذایی و دارویی، اسکان موقت و آواربرداری است لذا خادمیاران اعزامی از حوزه‌های مدیریت بحران هستند.

وی اظهار داشت: پس از اقدامات اولیه امدادرسانی به خسارت دیدگان از زلزله، آستان قدس رضوی آمادگی اعزام سه گروه ۴۰ نفره از خادمیاران در حوزه‌های درمانی، فنی و تاسیساتی را دارد.

زلزله‌ای به بزرگی ۵.۹ در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۲ و ۱۷ دقیقه و ۳ ثانیه بامداد دیروز (جمعه) حوالی شهر ترک در استان آذربایجان شرقی را لرزاند.

این زلزله تاکنون هفت کشته و بیش از ۵۰۰ مصدوم داشته که بیشتر مصدومان به صورت سرپایی مداوا و ترخیص شده اند و ۲۸ نفر از این تعداد در بیمارستان‌های میانه، تبریز و سراب بستری هستند.

به دنبال وقوع این زلزله، حجت الاسلام مروی تولیت آستان قدس رضوی برای بسیج امکانات و اعزام خادمیاران آستان قدس رضوی به مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی و خدمت رسانی به زلزله زدگان دستوراتی صادر کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha